خانواده سقزی قاتل فرزندشان را بخشیدند

سنندج -‌ ایرنا - معاون قضایی رییس کل دادگستری کردستان گفت: با پیگیری‌های مسوولان زندان سقز و شوراهای حل اختلاف این شهرستان، خانواده اولیای دم پس از پنج سال قاتل فرزندشان را بخشیدند و اعلام رضایت کردند.

برجعلی برهان پناه روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در خرداد ماه سال ۱۳۹۴ در شهرستان سقز بر اثر نزاع بین ۲ جوان یک قتل صورت می‌گیرد که پس از طی مراحل دادرسی نهایتا در سال ۱۳۹۷ حکم قصاص نفس صادر و آماده اجرای حکم می‌شود.

وی افزود: در نهایت پرونده همزمان به شعبه ویژه زندان و شعبه هشت شوراهای حل اختلاف شهرستان سقز برای گرفتن رضایت از خانواده اولیای دم فرستاده می‌شود که با تلاش مجدانه اعضای شعبه و برگزاری جلسات متعدد با خانواده اولیای دم نهایتا با پذیرش شروط مد نظر، حاضر به رضایت و گذشت شدند.

برهان پناه تاکید کرد: پرونده مذکور سومین پرونده قتل عمدی بود که در سال جاری با تلاش مخلصانه و دلسوزانه اعضای شوراهای حل اختلاف شهرستان سقز با صلح و سازش ختم به خیر شد.

رییس شوراهای حل اختلاف کردستان با بیان اینکه شوراهای حل اختلاف یک فرصت کم نظیر برای ترویج و توسعه فرهنگ صلح و سازش و حل و فصل اختلافات مردم است که باید از ظرفیت این نهاد مردمی نهایت بهره‌برده شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =