۲۴ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۶:۴۰
کد خبرنگار: 1498
کد خبر: 83819380
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

بازگشت کرونا به چین با شناسایی ۱۱ مورد جدید

پکن- ایرنا- مقام های بهداشتی جمهوری خلق چین روز شنبه از شناسایی ۱۱ مورد ابتلا به ویروس کرونا در شبانه روز گذشته در چین خبر دادند.

به گزارش ایرنا کمیسیون ملی بهداشت چین اعلام کرد تمام ۶ مورد داخلی، در پکن پایتخت چین شاسایی شده اند که زنگ خطری برای احتمال شیوع مجدد کرونا در این شهر بزرگ است.

مقامات بهداشتی چین همچنین اعلام کردند ۷ مورد «ناقل خاموش» در روز گذشته در چین شناسایی کرده اند.

روزهای پنجشنبه و جمعه نیز ۳ مبتلا به کرونا در پکن شناسایی شده بودند،  گزارش کمیسیون بهداشت ملی چین حاکی است اگرچه دو نفری که روز جمعه به کرونا مبتلا شده بودند از دو منطقه مختلف شهر پکن هستند اما هر دو در یک مرکز فراوری محصولات غذایی در پایتخت کار می کنند و همکار یکدیگر هستند.

گزارش ها حاکی است دو مرکز محصولات غذایی دریایی و گوشتی به نام های «شین فادی و جینگ شان» در شهر پکن دیروز برای ضد عفونی کامل و نمونه برداری تعطیل شدند.  

به دنبال ثبت ۶ مورد جدید در پکن، دولت محلی این شهر برای جلوگیری از شیوع مجدد کرونا کارهای مختلفی انجام داده است که از جمله انها تعطیلی و قرنطینه بازار مد نظر، تعطیلی تمام بازارچه های محلی، رستوران ها و مراکز فروش گوشت و ماهی تازه در پکن و فراخون ۱۰ هزار کارگر این بازار برای تست کرونا است.

همچنین تمام کسانی که در یک ماه گذشته به این بازار مراجعه کرده اند برای انجام تست کرونا فرا خوانده شده اند و تمام ماهی های وارداتی در پکن برای آزمایش از بازار جمع آوری شده اند.

گزارش ها حاکی است تمام بازارچه های محلی شهر پکن تعطیل شده و برای بازگشت مجدد کارگران و فروشندگان به محل کار تمام آنها باید تست کرونا بدهند تردد اتوبوس های بین شهری از پکن به خارج از شهر تا اطلاع بعدی متوقف و خروجی بزرگراه پکن به جنوب برای خروج از پکن نیز به طور موقت بسته شد.

فعالیت امکان توریستی، پارک های توریستی و چند روستای توریستی ممنوع و چند محله پکن هم به مدت ۳۰ روز قرنطینه شدند و هرگونه ورود و خروج از انها ممنوع شد.

شهر پکن تدابیر بسیار سرسختانه ای را برای پیشگیری از شیوع کرونا در ماه های گذشته اتخاذ کرده بود و همین باعث شد تا بیماری در سطح پایتخت کنترل شود اما ثبت ۹ مورد در سه روز گذشته باعث ایجاد نگرانی های مجدد در این شهر شده است.

شمار کل مبتلایان به کرونا در چین تا کنون به ۸۳ هزار و ۷۵ تن، شمار متوفیان چهار هزار و ۶۳۴ تن و بهبود یافتگان هم به ۷۸ هزار و ۳۶۷ تن رسیده است.

در شهر پکن تا کنون ۵۹۷ نفر به کرونا مبتلا شده اند که ۱۷۴ نفر آنها مسافران ورودی هستند، در پایتخت چین تا کنون ۹ نفر براثر بیماری جانشان را از دست داده اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =