امام جمعه مشهد: طرحی ارائه شود تا افزایش اجاره ها متوقف شود

مشهد- ایرنا- امام جمعه مشهد اعلام کرد: نمایندگان انقلابی مجلس به‌عنوان یک طرح دوفوریتی، مساله اجاره مسکن را به‌عنوان یکی از موارد ضروری و رفع اضطرار از مردم بررسی کنند و قوه قضاییه نیز با توجه به موارد شرعی و قانونی، راهکاری برای مردم و اقشار آسیب‌پذیر در نظر بگیرد که مساله تخلیه و خالی کردن منازل و بالا رفتن اجاره متوقف شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی وی در مطلبی که تحت عنوان خطبه مکتوب نماز جمعه مشهد منتشر کرد آورده است: قوای مقننه، مجریه و قضاییه دست‌به‌دست هم بدهند و با یک هماهنگی، مساله اجاره مسکن که به نقطه اضطراب مردم ما تبدیل شده است را برطرف کنند.

وی ادامه داد: آنچه امروز جریان معیشت خانواده‌ها و اقشار آسیب‌پذیر را در یک تنگنا قرار داده، مساله اجاره مسکن است که برخی خانواده‌ها را تا مرز اضطرار پیش برده  است. 
امام جمعه مشهد اظهار کرد: از دولت محترم و وزیر مسکن و شهرسازی انتظار داریم در جهت تعدیل اجاره مسکن و پیش‌گیری از ارتقای اجاره‌ای که افراد شروع کرده‌اند اقدام جدی کنند. دولت اقدام جدی در زمینه اجاره مسکن انجام دهد و در حقیقت خسارت مدیریت ناهنجار مسکنی که در دوره‌های گذشته صورت گرفته است را جبران کند. 
علم الهدی در خصوص ادامه اعتراضات ضدنژادپرستی در آمریکا هم گفت: وقتی انسان‌ها در بینش‌های خودشان این معیار را دارند که معیار کرامت را در پول، ثروت و قدرت می‌بینند و معیار خواری و ذلت را در فقر، ناداری و ناتوانی اقتصادی احساس می‌کنند، انسان‌های در زندگی مرفه و موسع قرار گرفته و جریان‌های قدرت و ثروت برای خودشان امتیاز کرامت‌گونه بر انسان‌های مستضعف و قشر آسیب‌پذیر قائل می‌شوند و همین، منشأ پیدایش استکبار است.
او گفت: حتی کار به جایی رسیده که مردمی که در سرزمین آمریکا زندگی می‌کنند به پا خواسته و مجسمه کریستوف کلمب را در آمریکا به آتش کشیدند که این حرکت نشان از خواست براندازی قطعی استکبار دارد.
وی اظهار داشت: کریستوف کلمب، کاشف قاره آمریکا بود و در نتیجه کشف قاره آمریکا توسط این تاجر اروپایی، مساله استکبار نژادی در آمریکا به وجود آمد، نژاد سفید بر نژادهای رنگی این سرزمین مسلط شد و پیدایش استکباری که امروز کره زمین را به نکبت خودش دچار کرده، نتیجه این حرکت بود لذا مردم به پا خواسته آمریکا که این مجسمه را آتش زدند یعنی خواستند بگویند این منشأ استکبار نژادی که به استکبار جهانی مبدل شده باید نابود شود و این نمادی از حرکت مردم این سرزمین و به دنبال آن، یک حرکت جهانی قطعی است که استکبار آمریکایی را براندازی کند.

 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =