۲۳ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۵۲
کد خبرنگار: 2188
کد خبر: 83819155
۰ نفر

برچسب‌ها

آب شرب چهار هزار روستایی نیشابور وصل شد

مشهد- ایرنا- فرماندار نیشابور گفت: آب شرب یک مجتمع آبی شامل ۶ روستا با جمعیت چهار هزار و ۳۳۴ نفر در بخش میان جلگه این شهرستان وصل شد.

علیرضا قامتی روز جمعه در گفت‌ و گو با خبرنگار ایرنا افزود: آب این مجتمع به طور مشترک با قسمتی از شهرستان های سبزوار و کاشمر تامین می‌شود زیرا آب این‌منطقه شور است و به همین دلیل چاه در نقاط مرزی شهرستانهای سبزوار و نیشابور حفر شده است.
وی ادامه داد: درج مطالبی در فضای مجازی مبنی بر قطع یک‌ماهه آب حسین آباد جنگل و سایر روستاهای این منطقه واقعا نادرست و غیر اخلاقی است زیرا قطع برق باعث شد آب این روستاها ۱۲ ساعت قطع شود که به ناچار از طریق تانکر آبرسانی صورت گرفت و هم اکنون نیز شرایط عادی است و آبرسانی از طریق شبکه روستایی انجام‌ می‌شود.
بخشدار میان جلگه نیشابور نیز گفت: برابر اعلام‌ شورای روستاهای حسین آباد جنگل و حصار سرخ از دیشب وضعیت تامین آب بسیار خوب است.
عزت الله سلیمانی افزود: امیدواریم با پیگیری های مدیران آبفا این روند ادامه داشته باشد.

مصرف آب در نیشابور ۲۹درصد افزایش یافت
رئیس اداره آب و فاضلاب شهرستان نیشابور هم گفت: آمار کلی میزان مصرف آب در نیشابور پس از شیوع کرونا را هفت درصد نشان می‌داد اما طی هفته گذشته بر طبق برداشت آمار کنتورهای شهری این میزان در شهر نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۹درصد افزایش یافته است.
علیرضا اخویان افزود: طی ۲۵ روز گذشته پنج حلقه چاه در نیشابور تجهیز و وارد مدار شده که هرکدام به طور میانگین ۲۵ لیتر آب در ثانیه وارد شبکه می‌کنند و از امروز هم چهار دستگاه حفاری در شهرستان مستقر و در حال فعالیت هستند.
وی اظهار داشت: در حال حاضر در هیچ کدام از روستاهای نیشابور مشکل قطع و جیره‌بندی آب نداریم و در برخی از روستاها که با افت فشار آب مواجه هستیم تا زمان حل مشکل با تانکر آبرسانی می‌شود.
او در مورد قطعی آب در روستای حسین آباد جنگل و پنج روستای اطراف آن گفت: بعد از رفع اتفاقی که در مجموعه آبرسانی وحدت که شامل روستاهای حسین آباد جنگل، پاباز، چاه سالار، حصار سرخ، ده حسینی و ریزآب روز پیش اتفاق افتاده بود هم اکنون آب این روستاها تامین شده است.
وی خاطرنشان کرد: آب مورد نیاز تعدادی از روستاهای نیشابور از مجموعه آب وحدت سبزوار تامین می‌شود که به خاطر قطع برق دچار مشکل شده بود که با تلاش همکاران به سرعت این مساله حل شد و در حال حاضر مشکلی وجود ندارد.
وی افزود: برای جلوگیری از قطعی موقت آب ناشی از اتفاقات با توجه به طولانی بودن مسیر خط انتقال، مجوز حفر یک فقره چاه در روستای چاه سالار اخذ شده که فعالیت حفر و تجهیز آن از رو یکشنبه هفته آینده آغاز می شود و یک هفته پس از آن برای لحظات بحرانی و به صورت کمکی توانایی قرارگیری در مدار را خواهد داشت.
مرکز شهرستان ۴۵۰ هزار نفری نیشابور در ۱۲۷ کیلومتری غرب مشهد واقع است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha