۲۳ خرداد ۱۳۹۹، ۱۵:۱۴
کد خبرنگار: 2666
کد خبر: 83819092
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

آغاز بکار قرارگاه محرومیت‌زدایی در هلیلان

۲۳ خرداد ۱۳۹۹، ۱۵:۱۴
کد خبر: 83819092
آغاز بکار قرارگاه محرومیت‌زدایی در هلیلان

ایلام - ایرنا - قرارگاه سازندگی محرومیت‌زدایی در آیینی با حضور استاندار ایلام امروز جمعه ۲۳ خردادماه در شهرستان تازه تاسیس هلیلان آغاز بکار کرد.

استاندار ایلام در این آیین گفت: این قرارگاه متشکل از چهار کمیته محرومیت‌زدایی، اجتماعی، اقتصادی و عمرانی است که باید بصورت ماهیانه تشکیل جلسه داده و روند خدمات‌دهی و مسایل و مشکلات را بررسی کنند.

قاسم سلیمانی‌دشتکی بر مشارکت بنیادها، ارگان‌ها و نهادهای قدرتمند سرمایه‌گذاری برای عملکرد مثبت و موفقیت این قرارگاه تاکید کرد.

وی تلاش برای رفع محرومیت در استان را اولویت جدی دولت عنوان کرد و گفت: در این زمینه رفع محرومیت شهرستان تازه تاسیس هلیلان ویژه است.

وی افزود: یکی از اقدام‌های مهم برای رفع محرومیت این شهرستان پتروشیمی هلیلان است که مجوز این پروژه مهم اخذ و رفع مشکلات آن در دست اقدام است.

این قرارگاه چهارشنبه‌های آخر هر ماه تشکیل جلسه می‌دهد و آخرین اقدامات انجام شده در بحث محرومیت‌زدایی مورد بررسی و گفت و گو قرار می‌گیرد.

از اقدامات مهم قرارگاه رایزنی استاندار ایلام با مناطق محروم ریاست جمهوری و بنیاد مستضعفان در دیدار قاسم سلیمانی دشتکی با معاون بنیاد مستضعفان کشور و ایجاد تفاهم نامه برای تحت پوشش قراردادن هلیلان همزمان با شهرستان ملکشاهی بعنوان پایلوت محرومیت زدایی در استان است.

گفتنی است در این سفر استاندار ایلام و همراهان از مناطق محروم هلیلان از جمله روستای میدر و ایستگاه پمپاژ تامین اراضی روستا، روستای پیاز آباد و افتتاح شبکه بهداشت دهستان پیاز آباد و پروژه ۵۰۰ هکتاری باغ زیتون سرچم هلیلان و گلخانه ۱۰ هکتاری شرکت پیشگامان کوثر شهرستان تازه تاسیس هلیلان بازدید بعمل آمد و در دیدار با مردم مسائل و مشکلات منطقه از نزدیک مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

شهرستان تازه تاسیس هلیلان با جمعیتی بالغ بر ۲۴ هزار نفر به مرکزیت شهر توحید در ۹۰ کیلومتری ایلام قرار دارد.

بخش هلیلان تا بهمن ماه سال گذشته جزو شهرستان چرداول بود که با مصوبه هیات دولت به عنوان یازدهمین شهرستان در استان ایلام شناخته شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha