۲۷۰ میلیارد ریال بسته‌های معیشتی در چهارمحال و بختیاری توزیع شد

شهرکرد- ایرنا- جانشین فرمانده سپاه چهارمحال و بختیاری گفت: ۱۵۳ هزار بسته معیشتی به ارزش ۲۷۰ میلیارد ریال از ابتدای اجرای طرح مواسات تاکنون در استان تهیه و در بین اقشار نیازمند توزیع شد.

سرهنگ پاسدار مهران مرادی روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: بیش از نیمی از این بسته‌ها، کمک‌های مردمی بوده است و مابقی آن با مشارکت نهادها، موسسات و دستگاه‌های دولتی در این امر خداپسندانه تامین شده است.

وی افزود: ارزش ریالی هریک از بسته‌های معیشتی توزیع شده در استان بین ۲۵۰ تا ۳۰۰ هزار تومان بوده است.

مرادی همچنین از آغاز طرح «اهدای خون، اهدای زندگی» در بین اقشار بسیجی استان خبر داد و گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و مواجه شدن با مشکل کمبود ذخایر خونی، طرح اهدای خون در سطح نواحی و پایگاه‌های بسیج استان در حال اجرا است.

جانشین فرمانده سپاه چهارمحال و بختیاری، تداوم ضدعفونی و گندزدایی محیط را از راهکارهای پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا دانست و گفت: گسترش طرح پایش سلامت، برپایی ایستگاه‌های پایش سلامت در ورودی‌های استان و استفاده از ظرفیت فضای مجازی و رسانه‌ها برای آگاه‌سازی مردم و ارتقای تعهد اجتماعی از دیگر این راهکارها به شمار می‌رود.

به گزارش ایرنا، ویروس کرونا یا کووید ۱۹ به بیشتر کشورهای جهان سرایت کرده است و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته است تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر و منع سفر و اجتماعات از جمله نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =