امام جمعه کرمانشاه: در رزمایش مواسات و همدلی از محصولات بومی استفاده شود

کرمانشاه- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه گفت: در رزمایش مواسات و همدلی، باید از محصولات کشاورزی بومی استان در سبد کمک‌ها استفاده شود.

آیت الله «مصطفی علما» جمعه در آیین سومین رزمایش کمک های مومنانه کارکنان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه افزود: صواب کردن، یعنی برگشت کارهای نیک ما، لذا این فعالیت های داوطلبانه برای کمک به محرومان، از بهترین عبادت ها محسوب می شود.

امام جمعه کرمانشاه افزود: ایران تنها کشوری است که مردم پای کار آمده و در کنار دولت به محرومان خدمت رسانی می کند و این حرکت مردم در تمام دنیا بی نظیر است.

آیت الله علما تاکید کرد: این که مقام معظم رهبری(مدظله العالی) امسال را به عنوان سال جهش تولید نامگذاری کردند، معنایش این است که باید تدبیر و چاره اندیشی برای خروج از موانع باشد و بتوانیم نقاط ضعف را شناسایی و آن ها را به فرصت تبدیل کنیم.

وی تصریح کرد: اگر بتوانیم در رزمایش مواسات و همدلی از محصولات کشاورزی بومی استان استفاده شود ، بسیار بهتر و مدبرانه است، زیرا این حرکت باعث شکوفایی و کاشت محصولاتی مانند برنج می شود، که خوشبختانه استعداد استان برای کشت این محصول بسیار خوب و مطلوب است.

قبل از سخنان آیت الله علما، پیمان فلسفی مدیرکل حوزه نمایندگی ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی به ارایه گزارشی از میزان کمک های مومنانه پرداخت و گفت: در وزارت جهاد کشاورزی تاکنون بیش از ۳۲ هزار بسته به ارزش ۶/۵ میلیارد تومان و طی ۲ مرحله بین محرومان توزیع شده است.
سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: تاکنون ۱۸۲ هزار و ۵۴۵ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۷۵ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، جان باختگان کرونا در کشور به هشت هزار و ۶۵۹ نفر رسید.

سیما سادات لاری روز جمعه درباره آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا و موارد فوت ناشی از این ویروس در کشور بیان کرد: از دیروز تا امروز ۲۳ خرداد ۱۳۹۹ و براساس معیارهای قطعی تشخیصی، 2 هزار و ۳۶۹ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۶۸۷ مورد بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۱۸۲ هزار و ۵۴۵ نفر رسید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =