۱۳۷ طرح کشاورزی در مهاباد آماده افتتاح شد

مهاباد- ایرنا- ۱۳۷ طرح مربوط به بخش کشاورزی با بیش از ۱۱۰ میلیارد ریال هزینه به مناسبت هفته جهاد کشاورزی در این شهرستان آماده افتتاح شد.

مدیر جهاد کشاورزی مهاباد روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این طرح‌ها در بخش‌های مختلف از جمله امور دام و آبیاری تحت فشار است که با بهره‌برداری از آن‌ها برای ۱۶۵ نفر اشتغال مستقیم و غیرمستقیم ایجاد می‌شود.

جعفر ایمانیان ادامه داد: از طرح‌های امسال ۱۳۵ طرح در زمینه آبیاری تحت فشار بوده که در سطح ۳۰۵ هکتار از مزارع مهاباد و با ۵۴ میلیارد و ۸۰۰ میلیون هزینه آماده افتتاح شده است.

وی اضافه کرد: از مجموع هزینه صرف شده برای اجرای طرح‌های آبیاری تحت فشار، ۴۱ میلیارد ریال از محل تسهیلات دولتی و مابقی از آورده شخصی کشاورزان بوده است.

مدیر جهاد کشاورزی مهاباد با اشاره به اینکه با احتساب این طرح‌ها در مجموع اراضی زیرپوشش آبیاری تحت فشار خرده‌مالکی در مهاباد به حدود هشت هزار هکتار می‌رسد، اضافه کرد: سالانه بیش از ۲۵ میلیون مترمکعب آب در بخش کشاورزی این شهرستان با اجرای آبیاری نوین صرفه‌جویی می‌شود.

وی اظهار داشت: با توجه به اهمیت آب و برنامه‌ریزی در خصوص اراضی حاشیه دریاچه ارومیه، اجرای سیستم‌های نوین آبیاری در قالب طرح‌های مختلف جزء برنامه‌های اصلی مدیریت شهرستان بوده که مورد حمایت دولت نیز قرار گرفته است.

وی همچنین گفت: ۲ طرح نیز در بخش امور دام شامل پرورابندی گوسفند و بز در قالب پروژه‌های اشتغال پایدار روستایی با ظرفیت تولید سالانه ۵۰۰ راس شامل ۴۰۰ راس گوسفند و ۱۰۰ راس بز در هفته جهاد کشاورزی افتتاح خواهد شد.

به گزارش ایرنا، ۲۱ تا ۲۷ خردادماه هفته جهاد کشاورزی نامگذاری شده است.

مهاباد در جنوب آذربایجان‌غربی و ۱۱۶ کیلومتری مرکز استان واقع شده و دارای بیش از ۸۰ هزار هکتار اراضی مستعد کشاورزی و باغی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha