شرکت پلیمر هرمزبرکه تاییدیه دانش بنیان را دریافت کرد

بندرعباس-ایرنا-معاون صنایع کوچک شهرک های صنعتی هرمزگان گفت: شرکت تولیدی پلیمرهرمزبرکه در خصوص تکنولوژی دورانی و ساخت بویه های اقیانوسی از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تاییدیه دانش بنیان را دریافت کرد.

احسان بخرد روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: محصول فناورانه بویه های اقیانوسی علایم جهت یابی دریایی هستند که دریانوردان از آنها به منظور پیدا کردن مسیر مطمئن حرکت خود استفاده می‌کنند.

وی بیان داشت: این علایم در نقاط مختلف طول سواحل و در مسیرهای کشتیرانی قرار داده می شوند تا تعیین کننده مسیر ایمن نسبت به خشکی و خطرات ناپیدا باشند.

 معاون صنایع کوچک شهرک های صنعتی هرمزگان اظهار کرد: این بویه های اقیانوسی به گونه ای طراحی و تولید می شوند که به راحتی مورد ردیابی قرار گیرند و علایم کمک ناوبری دریایی در بعضی موارد مجهز به دستگاه های شناسایی و رادار نیز هستند.

در حال حاضر بویه‌هایی که در کشور وجود دارد فلزی هستند و به گونه‌ای تولید می‌شوند که باید رنگ آمیزی شوند اما بویه‌های پلی اتیلن به صورت رنگی تولید شده و نیاز به رنگ آمیزی ندارند.

دوام بالا، حمل و جا به جایی راحت، تولید به صورت یکپارچه، تعمیر پذیری و عمر مفید طولانی از جمله مزایای پلی اتیلن‌های تولید شده است.

«بویه» یا «شناوه» جسم کوچک شناوری است که به کف دریا مهار می‌شود و از آن برای علامت‌گذاری در آبراه‌ها و سواحل به‌ منظور هشدار دادن به کشتی‌ها درباره وجود صخره و سایر موانع زیر آب استفاده می‌شود.

شرکت پلیمر هرمز برکه از سال ۱۳۸۴ در شهرک صنعتی شماره ۳ بندرعباس فعال بوده که برای اولین بار در کشور موفق به طراحی و ساخت بویه های بزرگ اقیانوسی شده و در کیلومتر ۲۵جاده بندرعباس - بندرلنگه قرار گرفته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =