عدالت جنسیتی از مهمترین عوامل توسعه پایدار در جامعه است

زاهدان- ایرنا- مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری سیستان و بلوچستان گفت: عدالت جنسیتی از مهمترین عوامل و اصول دستیابی به مشارکت و توسعه پایدار در جامعه است.

فریبا برنایی بجد روز جمعه بر لزوم رعایت عدالت جنسیتی در تمامی حوزه‌ها تاکید و افزود: عدالت جنسیتی یکی از مهمترین شاخص‌های توسعه انسانی است که با انجام دادن کارهای زیرساختی می‌توان عدالت جنسیتی را در جامعه برقرار کرد تا اینگونه تمامی افراد در امور فرهنگی، سیاسی و اقتصادی به طور یکسان و لازم مشارکت داشته باشند.

وی با بیان اینکه فرمانداری‌های نیکشهر و دلگان در انتصاب مدیران زن پیشتاز هستند؛ گفت: انتظار می‌رود تمامی فرمانداری‌ها جهت حداکثر بهره‌مندی از سهمیه ۳۰ درصد بانوان با مدیریت صحیح از زنان شایسته، کارآمد و متخصص در مدیریت های مختلف اقدام کنند.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری سیستان و بلوچستان تصویب سند ارتقای وضعیت زنان این استان را  یک رویداد بسیار مهم عنوان کرد و افزود: این سند باید مورد توجه جدی قرار گیرد و به طور قطع بستر مناسب برای تحقق خواسته‌های بانوان جامعه خواهد بود و میزان توجه مدیران به این سند؛ معیاری برای سنجش و ارزشیابی آنان تلقی می‌شود.

وی اظهارداشت: برای پاسداشت حقوق زنان و پیشگیری از وقوع خشونت علیه آنان که مصادیق متعددی را نیز شامل می شود نیاز به آگاهی بخشی جامعه داریم و قانون باید چتر حمایتی خود را بیشتر کند و ساز و کار ضابطه مندی برای توانمندسازی و کمک زنان در معرض خطر را به وجود آورد و مبارزه  همه جانبه علیه خشونت یک دغدغه ی مهم برای مدیران مرتبط تلقی شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =