۲۳ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۶:۳۰
کد خبرنگار: 2447
کد خبر: 83818784
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

جنگنده‌های ائتلاف سعودی ۲۰۵ بار یمن را بمباران کردند

تهران- ایرنا- «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن، پنجشنبه شب اعلام کرد؛ جنگنده بمب‌افکن‌های ائتلاف سعودی در هفته گذشته بیش از ۲۰۵ بار مناطق مختلف یمن را بمباران کردند.

به گزارش المسیره یمن، سریع گفت: جنگنده بمب‌افکن‌های ائتلاف سعودی در طول هفته گذشته ۲۰۵ بار استان‌های مأرب، الجوف، صنعاء، صعده، حجه و مناطق مرزی واقع در شمال یمن را بمباران کردند.

وی افزود: نیروهای ائتلاف سعودی نیز در هفته گذشته بیش از ۱۰ عملیات هجومی در محورهای عملیاتی، مأرب، الجوف، صعده و سواحل غربی یمن انجام دادند که این حملات توسط ارتش و کمیته‌های مردمی دفع شد.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن همچنین تعداد حملات هوایی ائتلاف سعودی به مناطق مختلف یمن از ۹ آوریل (۲۱ فروردین) تا کنون را  ۲ هزار و ۴۱ حمله اعلام کرد.

عربستان از فروردین ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور غربی و عربی و با کمک آمریکا به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رییس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، حملات گسترده‌ای را علیه یمن- فقیرترین کشور عربی- آغاز کرد.

بر اثر این تجاوز، تاکنون هزاران یمنی کشته شده‌اند و بر اساس گزارش سازمان ملل متحد، قحطی در این کشور به بزرگ‌ترین فاجعه انسانی در جهان تبدیل شده است.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha