معاون رییس جمهوری از بیمارستان در حال ساخت بشرویه بازدید کرد

بیرجند - ایرنا - معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه روز پنجشنبه در سفر به خراسان جنوبی از بیمارستان در حال ساخت بشرویه بازدید کرد.

بیمارستان ۳۲ تختخوابی بشرویه که عملیات ساخت آن از سال ۹۰ آغاز شد تا سال ۹۵ حدود ۱۰ میلیارد تومان برای آن هزینه شده است. 

این پروژه از سال ۹۵ تا ۹۸ به دلیل نداشتن اعتبار متوقف شده بود و سال گذشته ۱۰ میلیارد تومان اوراق قرضه برای آن پیش‌بینی شد. 

برای تکمیل این بیمارستان که اکنون حدود ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، ۲۹ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان اعتبار نیاز و ۱۰ میلیارد آن از طریق اوراق قرضه تضمین شده است.

رییس سازمان برنامه و بودجه در این بازدید که استاندار خراسان جنوبی و رییس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند حضور داشتند، بر تامین اعتبار پروژه قول مساعد داد و گفت: در صورتی که تا دهه فجر امسال پروژه تکمیل شود از لحاظ اعتباری مساعدت خواهد شد.

محمدباقر نوبخت افزود: حمایت مالی پروژه منوط به اتمام کار عملیات اجرایی آن تا دهه فجر سال جاری است. 

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه صبح امروز( پنجشنبه) با هدف بررسی میزان پیشرفت پروژه‌هایی که در قالب سند توسعه میان مدت استان تدوین شد، همچنین افتتاح چند طرح عمرانی و امضای تفاهم‌نامه‌های توسعه‌ای وارد خراسان جنوبی در شهرستان طبس شد.

آیین افتتاح همزمان ۵ هزار واحد مسکونی روستایی خراسان جنوبی و بازسازی ۲۴۸ واحد خسارت دیده از سیل نیز با حضور نوبخت در روستای «بندان» شهرستان بشرویه برگزار شد.

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور در سومین سفر یک روزه به خراسان جنوبی ضمن شرکت در آیین امضای تفاهم‌نامه‌های اشتغالزایی و جهش تولید استان از نمایشگاه صنایع دستی در باغ گلشن طبس هم بازدید کرد.

براساس تفاهم‌نامه سه جانبه سازمان برنامه و بودجه، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و استانداری که امروز به امضا رسید، پنج هزار واحد مسکونی در مناطق کمتر برخوردار شهری استان احداث می‌شود که اقدامی نو است.

نوبخت در ادامه این سفر ۱۲ ایستگاه دیجیتال صدا و سیما را برای بهره‌مندی ۱۸ روستا از شبکه‌های رادیویی و تلویزیونی افتتاح می‌کند.

افتتاح کارخانه کنسانتره زغال سنگ که از واحدهای تولیدی بزرگ استان در شهرستان طبس است از دیگر برنامه‌های لحاظ شده در سفر رییس سازمان برنامه و بودجه به خراسان جنوبی است.

سفر امروز رییس سازمان برنامه و بودجه سومین سفر وی طی ۱۴ ماه گذشته به خراسان جنوبی است.

سند توسعه میان مدت استان در سفر اسفند ۹۷ دکتر نوبخت تدوین و رونمایی شد. براساس آن تفاهم‌نامه ۹۴۰ میلیارد تومان برای مدت ۲ سال و اجرای پروژه‌های مختلف به خراسان جنوبی اختصاص یافت.

استان خراسان جنوبی به مرکزیت بیرجند با ۱۱ شهرستان علاوه بر همجواری با ۶ استان کشور، به طول ۳۳۱ کیلومتر با افغانستان مرز مشترک دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =