تامین آب مهم‌ترین راهکار رونق کشاورزی در استان اردبیل است

اردبیل - ایرنا - نماینده اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی تامین حقابه استان از محل‌های مختلف را مهم‌ترین راهکار برای رونق کشاورزی در استان دانست.

حجت‌الاسلام سیدکاظم موسوی  پنجشنبه در نشست با خبرنگاران افزود: کشاورزی از مهم‌ترین بخش‌های اقتصاد و توسعه استان به شمار می‌رود و باید برای استفاده بهینه از محصولات کشاورزی،  صنایع تبدیلی و انبارهای مدرن و مجهز ایجاد شود.

وی با اشاره به سه حوزه اقتصادی و درآمدی استان از جمله کشاورزی، گردشگری و صنعت گفت: کشاورزی استان نیازمند آب است و لازم است برای گرفتن حقابه از قزل اوزن، ارس و ایجاد سدهای معیشتی و بتنی تلاش شود.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به مشکل بیکاری در استان گفت: در حال حاضر بیش از ۶۰ هزار بیکار در استان وجود دارد که باید با احداث کارخانجات بزرگ در دراز مدت و چابک‌سازی بدنه دولت از ظرفیت جوانان بومی  استفاده شود.

موسوی بیان‌کرد: حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و جوانان فعال در این عرصه نیز از جمله اقداماتی است که در راستای اشتغالزایی باید انجام شود.

نماینده اردبیل در مجلس تامین زیرساخت‌ها از جمله راه ، راه‌آهن و جذب بودجه‌های لازم را از جمله برنامه‌های مجمع نمایندگان استان برای رونق اقتصادی استان عنوان کرد.

وی افزود: تکمیل راه‌آهن و اتصال آن به پارس‌آباد از جمله مهم‌ترین گام‌های اقتصادی است که موجب خروج استان از بن‌بست می‌شود.

رییس مجمع نمایندگان استان پیگیری موضوع ممطقه آزاد تجاری و صنعتی را  از دیگر برنامه‌های مجمع نمایندگان دانست و گفت: این موضوع خواسته مردم و نماینده ولی فقیه در استان است که با جدیت پیگیری می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha