وضعیت کرونا در پایتخت چگونه است؟

تهران- ایرنا- استاندار تهران آخرین وضعیت کرونا و تصمیم‌ها در این زمینه را تبیین کرد و گفت: امتحانات دانشگاه آزاد اسلامی در این استان به صورت مجازی برگزار می‌شود و اگر مردم همچنان نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی بی‌توجه باشند، محدودیت‌های سابق بار دیگر اعمال می‌شود.

انوشیروان محسنی بندپی روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: امروز به دانشگاه آزاد اسلامی به صورت مکتوب اعلام کردیم که آزمون‌های پایان ترم خود را به صورت مجازی برگزار کند.

وی یادآورشد: هنوز زمان برگزاری آزمون پایان ترم سایر دانشگاه‌ها فرا نرسیده است و برای مابقی نیز متناسب با شرایط در زمان مقرر تصمیم‌گیری خواهد شد.

افزایش ۳.۵ درصدی مراجعه به بیمارستان‌های تهران

محسنی بندپی اظهارداشت: اگرچه تعداد بستری‌ها و فوتی‌ها ثابت است اما با روند رشد ۳.۵ درصد میزان مراجعه به مراکز درمانی استان مواجه هستیم.

استاندار تهران ادامه داد: همه تلاشمان را به کار گرفته‌ایم تا روند مدیریت و کنترل بیماری از دستمان خارج نشود.

وی اضافه کرد: مجوز بازگشایی واحدهای صنفی و استفاده از حمل‌ونقل عمومی با قید لزوم رعایت آئین‌نامه‌های بهداشتی صادر شد و در ابتدا میزان رعایت در حد ۵۶ درصد و میانگین کشوری ۷۴ درصد بود اما اکنون این رقم به ۱۰.۵ درصد در این استان رسیده است.

محسنی بندپی ادامه داد: این الزامات برای واحدهای صنفی مختلف اعلام و الزام شد اما کسی بر نحوه تداوم و اجرای آن نظارت نکرد تا به چنین نقطه‌ای رسیدیم.

استاندار تهران گفت: متاسفانه رعایت ملاحظه‌های بهداشتی در سطح این استان، مردم و اصناف خیلی کمرنگ شده و وضعیت به شرایط قبل از شیوع ویروس بازگشته است.

بی‌توجهی به فاصله‌گذاری اجتماعی در حمل‌ونقل عمومی

استاندار تهران به گزارش‌های مستند رسیده از وزارت بهداشت و معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اشاره کرد و هر ۲ گزارش را موید رعایت نشدن فاصله‌گذاری اجتماعی در مترو و حمل‌ونقل شهری خواند.

محسنی بندپی اعلام کرد: بر اساس این گزارش‌ها، پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی در مترو و حمل و نقل شهری کمتر از ۳۵ درصد و استفاده از ماسک زیر ۵۰ درصد رعایت می‌شود.

استاندار تهران از معاونت‌های شهرداری تهران خواست تا بر روی الزام به استفاده از ماسک و رعایت پروتکل‌های بهداشتی نظارت و تاکید داشته باشند.

صدور مجوز دورکاری به مادران شاغل

استاندار تهران گفت: از روز شنبه مهدهای کودک مجدد فعالیت خود را آغاز می‌کند اما برای کاهش نگرانی خانواده‌ها، مادران شاغل می‌توانند از فرصت دورکاری استفاده کنند.

محسنی بندپی اضافه کرد: باز شدن مجدد مهدهای کودک به معنای الزامی بودن حضور کودکان در این محیط ها نیست همانگونه که با بازگشایی مدارس دانش‌آموزان ملزم به حضور در مدرسه نبودند.

وی افزود: مادران می‌توانند در صورت تمایل فرزندان خود را به مهدهای کودک ببرند اما این امکان نیز برای آنان فراهم شده است که با دورکاری و حضور در خانه خود به مراقبت از فرزندان بپردازند.

چشم امید به همراهی مردم در رعایت پروتکل‌های بهداشتی

استاندار تهران تاکید کرد: در صورتی که مردم نمی‌خواهند محدودیت‌های تردد و فعالیت‌های اعمال شده پیش از این برگردد، باید خود را به رعایت پروتکل‌های بهداشتی ملزم بدانند.

وی تاکید کرد: بدون‌شک در صورت مواجهه با افزایش تعداد مبتلایان، پیشنهادهاییی برای ستاد ملی کرونا و وزارت بهداشت برای تدبیر جدید ارسال خواهد شد.

محسنی بندپی اظهارداشت: هم‌اکنون پیشنهادی به وزارت بهداشت و ستاد ملی کرونا برای اعمال محدودیت‌ها ارسال نکرده‌ایم و امید به همکاری و همراهی مردم در رعایت پروتکل‌های بهداشتی داریم.

به گزارش ایرنا و براساس آخرین اطلاعات، تاکنون ۱۷۷ هزار و ۹۳۸ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و جان‌باختگان کرونا به هشت هزارو ۵۰۶ نفر رسیده‌اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha