نوید افتتاح ۶۷ طرح عمرانی در مناطق عشایری فارس

شیراز-ایرنا-مدیرکل امور عشایر استان فارس گفت: به مناسبت هفته جهاد کشاورزی، ۶۷ طرح عمرانی در مناطق عشایری این استان افتتاح می‌شود و یک هزار و ۶۲۷ خانوار عشایری از مزایای این پروژه‌ها بهره‌مند خواهند شد.

روح الله بهرامی، پنجشنبه در جمع خبرنگاران افزود: این طرح‌های عمرانی شامل، حفر و تجهیز چاه، برق رسانی، احداث پل، مرمت و نگهداری راه‌های عشایری، انتقال آب پایدار، احداث مخزن بتونی، خرید حمام و پکیج خورشیدی، بهسازی و مرمت چشمه‌ها، خرید کانکس مدرسه عشایری، آبرسانی و ساخت آب انبار در مناطق عشایری فارس است.

وی بیان داشت: اعتبار هزینه شده برای اجرای این پروژه‌ها افزون بر ۱۱۰ هزار و ۲۴۵ میلیون ریال است که از محل اعتبارات بند "ه" تبصره چهار و ارزش افزوده سهم عشایر تامین شده است.

مدیر کل امورعشایر استان فارس ادامه داد: اجرای این طرح‌ها، تثبت و استمرار اشتغال بیش از هشت هزار نفر از عشایر این استان را به همراه دارد.

از بیست و یکم تا بیست و هفتم خرداد به عنوان هفته جهاد کشاورزی نامگذاری شده و شعار محوری امسال این مناسبت، "کشاورزی، جهش تولید و امنیت غذایی کشور" است.

جامعه عشایری استان فارس، مشتمل بر ۳۰ هزار خانوار با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت است که متشکل از سه ایل بزرگ قشقایی، خمسه و لُر و هشت طایفه مستقل است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha