رییس فدراسیون: پاداش قهرمانان ورزشی ناشنوا افزایش می‌یابد 

بجنورد- ایرنا- رییس فدراسیون ورزش‌های ناشنوایان از افزایش پاداش قهرمانان جهانی ناشنوا خبر داد و گفت: بر اساس قول وزیر ورزش و جوانان، پاداش این قهرمانان ۵۰ درصد قهرمانان المپیک و پارالمپیک خواهد شد.

مهران تیشه‌گران روز پنجشنبه در مجمع انتخاباتی هیات ناشنوایان خراسان شمالی با اشاره به مشکلات معیشتی بسیاری از ورزشکاران ناشنوا اظهار داشت: در طول سالهای گذشته پاداش قهرمانان ناشنوا در سطح جهانی تفاوت بسیار فاحشی با قهرمانان پارالمپیک و افراد سالم داشت و بسیار از آنها پایین تر بود.
وی افزود: بر این اساس با تقاضای صورت گرفته، وزیر ورزش و جوانان قول داده است تا بعد از این پاداش این قهرمانان به میزان ۵۰ درصد قهرمانان المپیک و پارالمپیک تعلق گیرد.
تیشه گران با تاکید بر حمایت از ورزش ناشنوایان در کشور و نیز خراسان شمالی، تنها خواسته این ورزشکاران را توجه بیشتر برای افتخارآفرینی در سطوح جهانی و بین المللی اعلام کرد.
وی خاطرنشان کرد: تا امروز بسیاری از این ورزشکاران با هزینه شخصی در مسابقات حضور پیدا می‌کردند که این باعث شده بود برخی از آنها به دلیل مشکلات معیشتی امکان حضور در میادین جهانی نداشته باشند.
وی با بیان اینکه تمرینات با ورزشکاران ناشنوا بسیار سخت تر از افراد سالم است، از مدیرکل ورزش و جوانان خراسان شمالی خواست در صورت امکان در بحث ماده ۸۸، سالنی را در اختیار هیات ناشنوایان برای تمرینات ورزشکاران قرار دهد.
رییس فدراسیون ورزش های ناشنوایان، کار کردن در این رشته را بسیار سخت دانست و گفت: تنها کسانی که با خلوص نیت و دل صاف با این ورزشکاران کار کنند می توانند نتایج مثبتی نیز به همراه بیاورند.
تیشه گران افزود: هم اینک در بسیاری از استان ها نامزدی برای تصدی ریاست هیات ناشنوایان نداریم زیرا که این حوزه دردسر و زحمت بالایی دارد و فقط انسان های صبور و عاشق می توانند قدمی مفید برای این رشته بردارند.
وی گفت: خوشبختانه مشکل بودجه ای خاصی برای فدراسیون ورزش ناشنوایان نداریم و در صورتی که هیات ها با دلسوزی و تلاش کار کنند اعتبار لازم تخصیص می یابد.
وی از انعقاد تفاهم نامه با آموزش و پرورش استثنایی و بهزیستی برای استعدادیابی در بین افراد ناشنوا خبر داد و گفت: این ورزشکاران از نظر عاطفی بسیار ویژه هستند و نیاز است توجه بیشتری به آنها صورت گیرد.
تیشه گران با بیان اینکه هم اینک در ورزش ناشنوایان قهرمانان المپیکی زیاد داریم، خاطرنشان کرد: مشکل قهرمانی و رتبه بندی نداریم و فقط نیازمند حمایت و دل دادن رییس هیات و فدراسیون برای توسعه این ورزش هستیم.
مدیرکل ورزش و جوانان خراسان شمالی نیز در این نشست به ظرفیت های بالای ورزش ناشنوایان در این استان اشاره کرد و گفت: هم اینک ورزشکاران در ۶ رشته زنان و ۹ رشته مردان فعال هستند به طوری که در چند سال اخیر هفت نفر آنان به عضویت تیم ملی درآمده اند.
کوروش بهادری به تک کاندیدا بودن این مجمع نیز اشاره کرد و گفت: سختی کار برای این قشر باعث شده تا هر کسی جرات و جسارت قبول مسوولیت و کار با این ورزشکاران را نداشته باشد.
وی از تمامی هیات های ورزشی استان خواست نهایت همکاری را برای توسعه این ورزش و فعالیت هر چه بیشتر ورزشکاران ناشنوا داشته باشند.
در پایان این نشست دانیال امامیان با ۱۱ رای اعضای حاضر به مدت چهار سال ریاست هیات ورزش های ناشنوایان خراسان شمالی را عهده دار شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha