۱۵۴ میلیارد ریال اعتبار تملک دارایی به تربت‌حیدریه تخصیص یافت

تربت‌حیدریه- ایرنا- معاون استاندار و فرماندار ویژه تربت‌حیدریه از تخصیص ۱۵۴ میلیارد ریال اعتبارات تملک دارایی و سرمایه‌ای در سال جاری به این شهرستان خبر داد.

علی رستمی روز پنجشنبه در نشست کمیته برنامه‌ریزی این شهرستان گفت: این مبلغ برای اجرا و تکمیل ۱۴۱ طرح عمرانی در نظر گرفته شده و مسوولان دستگاه‌های اجرایی باید با استفاده از تمام توان و ظرفیت، نسبت به جذب منابع برای عملیاتی کردن طرح‌ها اهتمام بیشتری داشته باشند.   

وی از کاهش هشت درصدی اعتبارات تملک دارایی و سرمایه‌ای تربت‌حیدریه در سال جاری خبر داد و افزود: امسال در اعتبارات استانی ۴۰ درصد رشد و در اعتبارات حاصل از فروش سه درصدی نفت و گاز ۴۰ درصد کاهش نسبت به اعتبارات سال گذشته شاهد هستیم.

فرماندار تربت‌حیدریه اولویت سنجی، انتخاب پیمانکاران متعهد، جذب به موقع اعتبارات، ارتقای کیفیت و نظارت دقیق بر روند اجرای طرح‌های عمرانی را از جمله راهکارهای اساسی برای ساماندهی اعتبارات دانست و ادامه داد: مسوولان دستگاه‌های اجرایی باید این موارد مهم را مورد توجه قرار دهند تا طرح‌ها در زمان مقرر به سرانجام برسد.

وی بر لزوم صرفه‌جویی و نظارت بیشتر دستگاه‌های اجرایی در هزینه‌ها و استفاده صحیح از اعتبارات تاکید کرد و گفت: مسوولان دستگاه‌های اجرایی باید با درایت، آگاهی و استفاده از مشاوران و پیمانکاران با تجربه و متعهد در اجرا و تکمیل طرح‌های عمرانی هماهنگی و برنامه‌ریزی لازم داشته باشند.

مرکز شهرستان ۲۲۵ هزار نفری تربت‌حیدریه در ۱۵۰ کیلومکتری مشهد واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =