۲۲ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۵۵
کد خبرنگار: 2660
کد خبر: 83818344
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

گرما در خوزستان همچنان می‌تازد

اهواز - ایرنا - مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت:گرمای طاقت فرسا توام با گرد و غبار محلی ، پدیده غالب در شبانه روز آینده در بیشتر مناطق خوزستان خواهد بود.

محمد سبزه زاری روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس تجزیه و تحلیل نقشه‌ها و مدل‌های خروجی هواشناسی ، با استقرار الگوی تابستانه ، بیشتر مناطق جنوبی و غربی خوزستان دمای ۴۸ درجه بالای صفر را تجربه خواهند کرد.
وی گفت:در شبانه روز گذشته جنوب اهواز با ۴۹.۸ و ایذه با ۲۱.۲ درجه بالای صفر به ترتیب بیشترین و کمترین درجه دما را در خوزستان داشتند.
مدیرکل هواشناسی خوزستان ادامه داد:در روزهای آینده شاهد تغییر و نوسان جوی قابل توجه در خوزستان نخواهیم بود.
سبزه زاری افزود: روزهای شنبه و یکشنبه هفته آینده آب‌های شمال غرب خلیج فارس متلاطم خواهد بود و پیش‌بینی شده ارتفاع موج تا ۱.۵متربرسد.
وی از دریانوردان و صیدان خوزستانی خواست در روزهای نخستین هفته آینده به دلیل شرایط نامساعد جوی در خلیج فارس به دریا نروند.

در ۲ هفته گذشته برخی مناطق خوزستان از جمله کلانشهر اهواز به دلیل گرمای شدید و آسیب به شبکه توزیع برق، با خاموشی رو به رو بود.

شرکت‌های توزیع نیروی برق خوزستان و اهواز از شهروندان درخواست کردند مصرف برق خود را مدیریت کنند و در ساعات پیک ، از وسایل پرمصرف برقی استفاده نکنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha