۱۰ هزار و ۵۰۰ فرصت شغلی جدید در خراسان جنوبی ایجاد می‌شود

بیرجند - ایرنا - رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: ۱۰ هزار و ۵۰۰ فرصت شغلی جدید با اجرای پروژه‌های جهش تولید در استان خراسان جنوبی ایجاد می‌شود.

محمدباقر نوبخت روز پنجشنبه در حاشیه مراسم بهره‌برداری و آغاز عملیات اجرایی ۱۴۵ کیلومتر باند دوم راه‌های خراسان جنوبی در محور طبس - یزد در جمع خبرنگاران افزود: برای توسعه استان خراسان جنوبی و در راستای جهش تولید، پروژه‌هایی تعریف شده که در قالب تفاهم‌نامه‌هایی که با استانداری به امضا رسید، اجرایی می‌شوند.

وی تصریح کرد: به منظور بهره‌برداری از ظرفیت روزهای آفتابی استان و تولید انرژی الکتریکی از نور خورشید، هفت هزار و ۵۰۰ پنل خورشیدی در مناطق مختلف استان نصب و راه‌اندازی می‌شود و برای بیش از هفت هزار نفر اشتغالزایی خواهد شد.

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: در زمینه توسعه صنایع دستی استان نیز تفاهم‌نامه‌ای امروز برای ایجاد سه هزار فرصت شغلی امضا شد.

وی افزود: طرح بزرگ ما برای عمران و آبادانی در راستای جهش تولید برنامه ویژه اجرای ۷۵ پروژه و طرح با سرمایه‌گذاری یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان است که تفاهم‌نامه آن امروز با استاندار خراسان جنوبی مبادله شد.

نوبخت گفت: از این پس در هر ماه و هر یک از فصول سال جاری شاهد بهره‌برداری یکی از طرح‌های بزرگ در استان خواهیم بود.

وی بیان کرد: با توجه به ظرفیت‌های لازم در خراسان جنوبی تمام اعتبارات لازم در حوزه زیربنایی تا پایان سال ۹۹ به این استان اختصاص می‌یابد.

رییس سازمان برنامه و بودجه به سفرهای گذشته خود به خراسان جنوبی اشاره و خاطرنشان کرد: در سفر قبلی مقرر شد طی بازه زمانی سال‌های ۹۸ و ۹۹ مبلغ ۹۴۰ میلیارد تومان برای پروژه‌های زیربنایی استان اختصاص یابد که در این مدت ۵۴۰ میلیارد تومان پرداخت شده است.

وی گفت: مابقی رقم وعده شده تا پایان امسال به استان تزریق می شود تا در راستای تقویت پروژه‌های زیربنایی هزینه شود.

نوبخت اظهار داشت: در سفر سال ۹۷ مقدمات ساخت ۱۰ هزار واحد مسکن روستایی فراهم و در کمتر از یک سال، تعداد ۲ هزار واحد به متقاضیان تحویل شد و در این سفر نیز پنج هزار واحد دیگر آماده بهره‌برداری شده است.

وی افزود: برای گام دوم پنج هزار مسکن برای جوانان در شهرهای استان در نظر گرفتیم که با همکاری بنیاد مسکن احداث می‌شود.

معاون رییس جمهوری اظهار داشت: با اینکه فقط سه ماه از سال گذشته است تاکنون ۳۴ هزار میلیارد تومان برای طرح‌های عمرانی و تکمیل آنها تخصیص دادیم و بدون تردید با همه تهدیدهای بدخواهان نظام، جهانیان در سال جاری شاهد افتتاح‌های بزرگی برای شکوفایی کشور خواهند بود.

وی گفت: تحمل تحریم‌ها یکی از هنرهای نظام جمهوری اسلامی ایران به جای عقب نشینی در برابر دشمن بوده است که در همین راستا در فضا در مدارهای قابل توجه حضور داریم و در دل اتم می‌توانیم انرژی را برای استفاده صلح آمیز بکار گیریم.

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه صبح امروز (پنجشنبه) با هدف بررسی میزان پیشرفت پروژه‌هایی که در قالب سند توسعه میان مدت استان تدوین شد، همچنین افتتاح چند طرح عمرانی و امضای تفاهم‌نامه‌های توسعه‌ای وارد خراسان جنوبی در شهرستان طبس شد.

محمدباقر نوبخت بدو ورود به فرودگاه طبس مورد استقبال استاندار خراسان جنوبی و جمعی از مسوولان استانی و محلی قرار گرفت و ضمن زیارت آستان مقدس امامزاده حسین بن موسی کاظم (ع) به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد و سپس در آیینی با حضور وی تفاهم‌نامه‌های اشتغالزایی و جهش تولید در خراسان جنوبی امضا شد.

افتتاح همزمان پنج هزار واحد مسکن روستایی و بازسازی ۲۴۸ واحد خسارت دیده از سیل از دیگر برنامه‌های سفر رییس سازمان برنامه و بودجه است.

نوبخت در ادامه این سفر ۱۲ ایستگاه دیجیتال صدا و سیما را برای بهره‌مندی ۱۸ روستا از شبکه‌های رادیویی و تلویزیونی افتتاح و از بیمارستان در حال ساخت شهرستان بشرویه بازدید خواهد کرد.

افتتاح کارخانه کنسانتره زغال سنگ که از واحدهای تولیدی بزرگ استان در شهرستان طبس است از دیگر برنامه‌های لحاظ شده در سفر رییس سازمان برنامه و بودجه به خراسان جنوبی است.

سفر امروز رییس سازمان برنامه و بودجه سومین سفر وی طی ۱۴ ماه گذشته به خراسان جنوبی است.

اخبار مرتبط