سهم مستمری مددجویان کمیته امداد استان مرکزی ۱۵ میلیارد ریال است

خمین - ایرنا - مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان مرکزی گفت: سهم مددجویان کمینه امداد امام خمینی (ره) این استان از مستمری ۱۵ میلیارد ریال در ماه است.

«مجید مومنی» روز پنجشنبه در حاشیه نشست با حامیان طرح اکرام ایتام و محسنین خمین در جمع  اصحاب رسانه این شهرستان افزود: توانمندسازی خانواده های زیر پوشش این نهاد حمایتی در کنار فرهنگ سازی اولویت کار است.
وی، مسکن و اشتغال را ۲ بال توانمندسازی مددجویان کمیته امداد بیان کرد و ادامه داد:سهمیه اشتغال‌زایی این نهاد حمایتی امسال پنج هزار و ۲۰۰ فرصت شغلی است که این مهم در راستای توانمندسازی مددجویان دنبال می‌شود.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره)استان مرکزی اظهار داشت: برای ۹ هزار و ۶۰۰ مددجوی متقاضی اشتغال در این استان که انگیزه و نیاز به آموزش داشته باشند، طرح مشاوره شغلی در نظر گرفته شده است.
مومنی گفت: تسهیلات کارفرمایی با سرانه ۵۰۰ میلیون ریال به ازای هر اشتغال برای مددجویان کمیته امداد استان مرکزی پیش‌بینی شده است
وی با تاکید بر نوع اشتغال و روش پایداری اشتغال ایجاد شده، اضافه کرد: کمیته امداد با هدف هزینه‌کرد تسهیلات اشتغال در حین فرصت شغلی و بعد از دریافت نظارت و بازرسی انجام می‌دهد.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان مرکزی افزود: سایت اینترنتی به‌منظور بازاریابی و فروش محصولات تولید شده از سوی مددجویان این نهاد حمایتی طراحی شده است.
مومنی با اشاره به ساخت یک‌هزار واحد مسکونی برای مددجویان کمیته امدا داستان مرکزی ادامه داد: این واحدهای مسکونی با اولویت  ۱۲۲ خانواده ایتام بیش از سه نفر که در سطح استان مرکزی شناسایی شدند ایجاد می‌شوند.
وی گفت: پیش بینی می شود ۵۰۰ واحد مسکونی از این واحدها در سال جاری ساخته و به خانواده های تحت پوشش تحویل داده شود.
 مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان مرکزی اظهار داشت: ۱۸ هزار حامی ۲ هزار کودک یتیم و پنج هزار کودک بدسرپرست را در این استان حمایت مادی و معنوی می‌کنند.
در این نشست از حامیان طرح اکرام ایتام و محسنین و خبرنگاران خمین تجلیل شد.

۸۸هزار و۷۷۶ نفر در قالب ۴۸ هزار و ۴۶۶ خانوار از خدمات حمایتی کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) استان مرکزی بهره‌مند هستند.

 
 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha