نماز جمعه این هفته در استان بوشهر برگزار نمی‌شود

بوشهر-ایرنا- مسئول شورای سیاست گذاری ائمه جمعه استان بوشهر گفت: با توجه به اعلام وضعیت کرونا در شهرها از سوی ستاد ملی کرونا و ابلاغ شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور، نماز جمعه این هفته (۲۳ خرداد ۹۹) در سراسر استان برگزار نمی‌شود.

حجت الاسلام یعقوب بهمیاری روز پنج‏شنبه در جمع خبرنگاران افزود: تاکنون دستورالعمل‌های بهداشتی در مصلای‌های جمعه به طور کامل رعایت شده، اما در راستای همکاری ویژه با ستاد کرونا و کادر درمان و پزشکی، نماز جمعه این هفته در هیچ نقطه‌ای از استان برگزار نمی‌شود.

وی یادآورشد: هفته گذشته نماز جمعه در ۱۳ شهر استان بوشهر اقامه شده بود.

اقامه نماز جمعه در استان بوشهر مانند دیگر نقاط کشور از نهم اسفند ۹۸ به علت شیوع کرونا و دستور ستاد مبارزه با کرونا مبنی بر پرهیز از برگزاری هر گونه تجمع متوقف شد.

برگزاری این آئین از نوزدهم اردیبهشت در برخی مناطق کشور و به دنبال آن استان بوشهر که ستاد ملی مبارزه با کرونا اجازه داده بود، از سر گرفته شد.

در استان بوشهر در این تاریخ نماز جمعه درشهرهای دیر، آبدان و بردخون در شهرستان دیر و خورموج و کاکی در شهرستان دشتی برگزار شد، سپس دوم خرداد دو شهر اهرم و دلوار در شهرستان تنگستان و شانزدهم خرداد، ۶ شهر دیگر شامل دیلم، امام حسن، گناوه، ریگ، کنگان و سیراف به شهرهای برگزار کننده نماز جمعه افزوده شدند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha