راه‌اندازی نخستین نمایشگاه مجازی در ارومیه

ارومیه- ایرنا- مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان‌غربی گفت: نخستین نمایشگاه آثار فرهنگی مجازی اعضای مجتمع شهید فرخی ارومیه در صفحه اینستاگرامی این مجتمع راه‌اندازی شد.

جواد زاهدی روز پنج‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این نمایشگاه حاصل برگزاری کارگاه‌های مجازی کانون است که در ایام شیوع بیماری کرونا و برای اعضا با گروه‌های سنی مختلف برگزار شده است.

وی ادامه داد: آثاری که در این نمایشگاه مجازی عرضه شده است در بخش‌های فرهنگی، هنری و ادبی تولید و در صفحه اینستاگرامی این مجتمع به نشانی nemayeshgahe_majaze منتشر شده است.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان‌غربی گفت: نقاشی، خوشنویسی، خوب‌نویسی، اوریگامی، کاردستی و نقاشی روی سفال از جمله آثار منتشر شده در این نمایشگاه مجازی است.

زاهدی بیان کرد: در طول تعطیلی مراکز کانون استان، فعالیت‌های کانون علاوه بر کارگاه‌های مجازی در قالب‌های دیگری نیز نمود داشته است که از جمله می‌توان به بارگذاری آثار خلاقانه مربیان در پرتال پیک امید مجازی و بازتاب آن از طریق سایت سراسری omid.kpf.ir  که هم‌اکنون نیز به سهولت قابل دسترسی است، اشاره کرد.

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان‌غربی هم‌اکنون ۲۳ مرکز ثابت و هشت مرکز سیار در شهرهای ارومیه، تکاب و اشنویه، چهار مرکز پستی در ارومیه، مهاباد، پیرانشهر و بوکان دارد.

همچنین یک مرکز فراگیر و یک موزه تخصصی کودک با برخورداری از کتابخانه مرجع با حدود پنج هزار جلد کتاب برای پژوهشگران و مربیان حوزه کودک جزو زیرساخت‌های فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان‌غربی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha