۲۲ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۳۵
کد خبرنگار: 1008
کد خبر: 83818022
T T
۱ نفر

برچسب‌ها

هنرستان هنرهای زیبا در مرند گشایش می‌یابد

تبریز - ایرنا - مدیر آموزش و پرورش شهرستان مرند با اشاره به راه‌اندازی هنرستان هنرهای زیبا در این شهر، گفت: مقدمات کارها انجام شده و از مهر ماه دانش‌آموز می‌پذیرد.

اباذر کاظمی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: با توجه به جایگاه برجسته هنر تئاتر در این شهرستان و با وجود ظرفیت‌های گسترده‌ در حوزه هنر، ایجاد هنرستان هنرهای زیبا یکی از ضروریات آموزشی و پرورشی شهرستان است.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان مرند خاطرنشان کرد: این هنرستان نیز در بدو امر در رشته‌های نمایشی و هنرهای تجسمی ویژه برادران و خواهران هنرجو می پذیرد.

کاظمی با بیان اینکه هماهنگی و رایزنی های لازم با شرکای آموزش و پرورش از جمله اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان فنی و حرفه ای آذربایجان شرقی در این زمینه انجام شده و تقریبا تمام کارهای اجرایی آن روبه پایان است، افزود: در اولین جلسه شورای آموزش و پرورش راه اندازی و ایجاد این هنرستان مصوب می شود و یک آموزشگاه تازه تاسیس زیبا در شان این هنرستان برای تحصیل دانش آموزان اختصاص یافته است.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان مرند با اشاره به استقبال خوب دانش‌آموزان از رشته‌های هنری، اظهار کرد: با فراهم کردن امکان ادامه تحصیل و ورود به بازار کار هنرجویان این هنرستان ها، کمک شایانی به توسعه هنر و بازآفرینی داشته‌ها و ارزش های هنری بومی در منطقه می شود.

شهرستان مرند با ۲۵۰ هزار نفر جمعیت در ۶۰ کیلومتری شمال غرب تبریز واقع است.

برچسب‌ها

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha