۳۲ سمن جدید در قزوین خواستار فعالیت و دریافت مجوز شدند

قزوین - ایرنا - مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین گفت: ۳۲ سمن (سازمان مردم نهاد) در قزوین برای فعالیت درخواست مجوز کرده و پرونده آنها در حال بررسی است.

مریم بیدخام روز پنجشنبه در همایش توانمندسازی سازمان‌های مردم نهاد استان قزوین افزود: وضعیت فعالیت این سازمان‌های مردم نهاد پس از بررسی کارشناسی و استعلام‌های صورت گرفته مشخص  می‌شود.

وی با بیان اینکه از سال گذشته تاکنون برای ۳۰ سمن در قزوین پروانه فعالیت صادر شده است، اظهار داشت: خوشبختانه استقبال مردم برای فعالیت در قالب سازمان‌های مردم نهاد روز به روز افزایش یافته و شاهد افزایش درخواست‌ها در این رابطه هستیم.

بیدخام تاکید کرد: دولت برای حمایت از سازمان‌های مردم نهاد فرآیند استعلام و اخذ مجوز را تسریع کرده و مراتبی را در دستور کار قرار داده که سمن حوزه جوانان نیز مجوز خودرا از وزارت کشور اخذ کنند.

این مسؤول در ادامه بر حضور سمن‌ها در برنامه‌های آموزشی تاکید کرد و گفت: سازمان‌های مردم نهاد باید در همایش‌ها و کلاس‌های آموزشی مشارکت فعالی داشته باشند و از این فرصت به منظور توانمندی بیشتر خودشان بهره مند شوند، چون در خیلی از مواقع مشاهده شده که یک برنامه آموزشی برگزار شده و کمتر از ۲۰ سمن در آن حضور یافته‌اند.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین خاطرنشان کرد: امروز دولت به تنهایی نمی‌تواند از عهده همه وظایف برآید و برای رفع آسیب‌های اجتماعی باید مشارکت همه مردم را لحاظ کرد.

بیدخام یادآور شد: سازمان‌های مردم نهاد در ایام بیماری کرونا به خوبی ظاهر شدند و توانستند با همکاری و همت خود بسیاری از معضلات اجتماعی را برطرف کردند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha