۲۲ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۰۵
کد خبرنگار: 888
کد خبر: 83817952
۱ نفر

برچسب‌ها

برگزاری چهارمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات شرکت ساینا شیمی قم

قم- ایرنا- چهارمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات متهمان شرکت ساینا شیمی بهشت در دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران و مفسدان اقتصادی با حضور متهمان، وکلا و ریاست قاضی قاسمی برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری میزان،‌ در ابتدای این جلسه، حسینی وکیل متهم ردیف ۲۰ پرونده شرکت پویش شایان شیمی صنیع پس از قرار گرفتن در جایگاه، در دفاع از موکل خود گفت: شرکت مذکور در زمان موضوع وقوع جرم تعطیل بوده و درصدد انجام امور مربوط به کار تصفیه و انحلال بوده‌اند.

در ادامه وکیل یکی دیگر از متهمین پرونده پالایشگاه پرند شیمی زاگرس به دفاع از عناوین اتهامی مندرج در کیفرخواست پرداخت؛ قاچاق سازمان‌یافته و باند سوخت و حامل‌های انرژی، یارانه‌ای، اخلال در نظام اقتصادی در توزیع مایحتاج عمومی به‌طور عمده و کلان از طریق قاچاق سوخت و همچنین اخلال در نظام اقتصادی از طریق سوءاستفاده در فروش غیرمجاز مواد اولیه در بازار آزاد از عناوین اتهامی این شرکت بود.

نماینده گمرک فرد دیگری بود که در جایگاه قرار گرفت و گفت: وکلای پرونده در جریان تشریفات گمرکی نیستند و اشراف ندارند و این امر باعث می‌شود دفاعیات درست نباشد.

وی در ادامه در خصوص نحوه عملکرد شرکت ساینا شیمی در گمرک و روند امور گمرکی آن شرکت توضیحاتی ارائه کرد؛ همچنین شرط تحقق قاچاق، نحوه انجام تشریفات گمرکی صادرات مشتقات نفتی و نمونه‌برداری از دیگر مباحثی بود که نماینده گمرک در این جلسه به آن پرداخت.

در ادامه جلسه زارعی نماینده دادستان در خصوص رفع ایرادات، ابهامات و انتقادات به کیفرخواست مواردی را ایراد نمود.

پس از پایان تنفس دادگاه، قاضی قاسمی رئیس دادگاه، علی‌اکبر رضوانی متهم ردیف اول این پرونده را برای ارائه دفاعیات خود به جایگاه فراخواند.

عناوین اتهامی علی‌اکبر رضوانی صرمی عبارت است از سرکردگی در باند قاچاق سوخت و حامل‌های انرژی یارانه‌ای، مشارکت در قاچاق باندی و سازمان‌یافته سوخت و حامل‌های انرژی، مشارکت در اخلال در نظام اقتصادی کشور در توزیع مایحتاج عمومی به‌طور عمده و کلان از طریق قاچاق سوخت، مشارکت در اخلال در نظام اقتصادی کشور از طریق سوءاستفاده از طریق فروش غیرمجاز مواد اولیه در بازار آزاد، فرار مالیاتی، پرداخت رشوه، پولشویی و عواید حاصل از جرم.

وی از عناوین اتهامی مندرج در کیفرخواست از خود دفاع کرد و به سوالات رییس دادگاه پاسخ داد.

پس از علی‌اکبر رضوانی، رییس دادگاه متهم دیگر پرونده سعید رضوانی را به جایگاه فراخواند و عناوین اتهامی متهم عبارت است از سرکردگی در باند قاچاق سوخت و حامل‌های انرژی یارانه‌ای، مشارکت در قاچاق باندی و سازمان‌یافته سوخت و حامل‌های انرژی، مشارکت در اخلال در نظام اقتصادی کشور در توزیع مایحتاج عمومی به‌طور عمده و کلان از طریق قاچاق سوخت، مشارکت در اخلال در نظام اقتصادی کشور از طریق سوءاستفاده از طریق فروش غیرمجاز مواد اولیه در بازار آزاد، فرار مالیاتی، پرداخت رشوه، پولشویی و عواید حاصل از جرم؛ وی در جایگاه حاضر و از عناوین اتهامی مندرج در کیفرخواست از خود دفاع کرد و به سوالات رییس دادگاه پاسخ داد.

رییس دادگاه پس از اظهارات متهم پایان جلسه را اعلام و ادامه رسیدگی را به جلسه بعد موکول نمود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha