۲۲ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۱۱
کد خبرنگار: 957
کد خبر: 83817919
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

مصرف برق در کردستان ۱۱ درصد افزایش یافت

سنندج - ایرنا - مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کردستان گفت: مصرف برق مشترکان این استان از ابتدای امسال تاکنون نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود ۱۱ درصد افزایش یافته است.

هیوا لهونیان روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: طبق آمار اعلام شده، مصرف برق مشترکان کشور در سال جاری نسبت به مدت مشابه پارسال ۲۱ درصد رشد نشان می‌دهد که در کردستان این افزایش حدود نصف میانگین کشوری است.

وی پیک مصرف روزانه برق را در کشور بین ساعات ۱۳ تا ۱۷ و ۲۰ تا ۲۴ اعلام کرد و یادآور شد: نیاز است مشترکان در این ۲ دوره زمانی مصرف برق را مدیریت کنند تا فشار بر روی شبکه کاهش یابد و شهد خاموشی و قطعی برق نباشیم.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کردستان با بیان اینکه مدیریت مصرف به معنای عدم استفاده از کولر یا تجهیزات برقی نیست، افزود: در صورتی که دمای کولر گازی در ساعات اوج مصرف برق روی ۲۴ یا ۲۵ درجه تنظیم شود، کمک بسیار زیادی به کاهش بار مصرف در شبکه خواهد کرد.

لهونیان بر لزوم استفاده از کولر آبی روی دور کُند در ساعات پیک مصرف روزانه تاکید کرد و گفت: با رعایت نکات ذکر شده، مصرف برق در کشور ۲۰ هزار مگاوات کمتر خواهد شد.

وی از بسته‌های تشویقی وزارت نیرو برای مشترکان کم‌مصرف در بخش‌های مختلف خبر داد و اضافه کرد: از اول خرداد امسال مشتریان خانگی که الگوی مصرف را رعایت کنند ۱۶ درصد کمتر از مشترکان پرمصرف بهای برق مصرفی خود را پرداخت می‌کنند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کردستان افزود: شرکت توزیع استان تدابیری را در نظر گرفته است تا مصرف برق در ساعات اوج بار مدیریت شود و تابستانی بدون خاموشی و قطعی برق بدلیل افزایش مصرف را سپری کنیم.

در حال حاضر ۶۶۳ هزارمشترک برق در کردستان از خدمات این شرکت برخوردار و تمام روستاهای بالای ۱۰ خانوار جمعیت به شبکه سراسری برق متصل هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha