امام جمعه بیرجند: مسوولان باید در خانه و جامعه عدالت را رعایت کنند

بیرجند - ایرنا - نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند گفت: مسوولان جمهوری اسلامی ایران باید عادل باشند و در خانه و جامعه عدالت را رعایت کنند.

به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند، حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی در نشست استاندار و ائمه جمعه خراسان جنوبی با بیان اینکه دیگران دارای مبنا نیستند اما مکتب اسلام دارای مبنا است افزود: هر انسانی در دیدگاه مکتب اسلام باید عادل باشد در غیر این صورت ساقط است.

وی گفت: امروز مشاهده می‌کنید که جهان در آتش بی‌عدالتی می‌سوزد و هر لحظه مانند یک بمب انفجاری، در آستانه خطرهای عظیم جبران‌ناپذیر است.

وی افزود: در بین تمامی مکتب‌ها، مسلک‌ها، ادیان و مذاهب، تنها مکتبی که اتکای به عدل دارد، مکتب اسلام اهل بیت (ع) است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: آتش بی‌عدالتی جهان را می‌سوزاند و ما نیز شریکش هستیم اما از نظر تجزیه مبنایی با آنها تفاوت داریم و آن تفاوت در این است که آنها در مکتب‌ها، مسلک‌ها، ادیان و مذاهب بی‌عدالتی را در سیستم پذیرفته‌اند اما مشکل ما انجام و اجرای عدالت است.

وی تصریح کرد: عدل در طبیعت، صنعت، اخلاق، فرهنگ و اقتصاد وجود دارد و هر کجا که نظام عدل به هم بخورد، ساقط می‌شود.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی گفت: ” إِنَّ اللَّهَ یَأْمُرُ بِالْعَدْلِ ” تنها یک مسئله تشریعی نیست، بلکه امر تکوینی و تشریعی خداوند متعال بر عدل است.

وی افزود: تنها مکتبی که در دنیا حرفی برای گفتن دارد اسلام اهل بیت (ع) است با مدعی‌هایی که خودشان را شیعه می‌دانند.

امام جمعه بیرجند با بیان اینکه آنچه به هستی قوام خواهد داد، عدل است والا فلسفه هستی باطل است گفت: انتظار ما برای ظهور حضرت مهدی (عج) نیز برای اجرای عدل است.

وی بیان کرد: امروز دنیا در بن بستی که در آن گرفتار شده، در حال انفجار است لذا می‌طلبد تا شما ائمه جمعه، حرفتان را در اولویت عدل پیاده و پیام‌تان را براساس عدل به دنیا برسانید.

وی گفت: باید عذر تقصیر من، شما و مسوولان را به جهان برسانید که آنچه در عمل ما می‌بینند هیچ گونه ربطی به اسلام، مکتب و قانون اساسی ندارد.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه امام علی (ع) نیز در روایت ” لتعطفنّ الدنیا علینا بعد شماسها عطف الضّروس علی ولدها” از این زمان‌ها خبر داده‌اند گفت: امروز حرف شما که همان عدل است را در خیابان‌های فرانسه، واشنگتن و برلین می‌زنند زیرا فشار بی عدالتی بشر را به بن بست رسانده است.

وی بیان کرد: برای آینده برنامه‌ریزی کنید، همچنین خود و مسوولان را نقد کنید و برادرانه با یکدیگر بنشینید و مشکلات را حل کنید زیرا اگر بتوانیم مشکلات را حل کنیم همه پیروزی‌ها از آن ما خواهد بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha