واحدهای تولید بتن فاقد مجوز لرستان پلمب شود

خرم‌آباد - ایرنا - ‍ معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان گفت: با توجه به نارضایتی شهروندان از کیفیت برخی تولیدات بتن استان، واحدهای فاقد مجوز ظرف سه روز پلمب شود.

گودرز امیری شامگاه چهارشنبه در جلسه شورای استاندارد استان، واحدهای تولید بتن را یکی از اهرم های موثر در جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز عنوان کرد و گفت: به این منظور لازم است که بتن استاندارد با تایید مهندسین ناظر در اختیار واحدهایی قرار گیرد که مجوزهای لازم را داشته باشند و هنگام بتن ریزی مهندس ناظر حضور داشته و اداره استاندارد نظارت کند.

وی بر ضرورت توجه به مقوله استاندارد سازی تجهیزات، مواد و مصالح ساختمانی در پروژه‌های عمرانی تاکید کرد و افزود: چنانچه پروژه‌ ای دارای مجوزهای استاندارد نباشد پروانه بهره برداری آن تعلیق خواهد شد.
وی اظهار داشت: همه واحد هایی که دارای پروانه بهره‌برداری بوده اما مجوزهای استاندارد را ندارند باید ظرف مدت یک ماه توسط دستگاه‌های اجرایی ذیربط تعطیل و پلمپ شوند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان با اشاره به اینکه ۴۴ درصد واحدهای تولیدی استان دارای مجوز استاندارد هستند اظهار داشت: واحدهایی که تعلیق شده اند سه ماه فرصت دارند تا مراحل قانونی را طی کنند.

امیری افزود: همچنین واحد هایی که مجوز دارند و بیشتر از سه ماه از آخرین فعالیت آنها گذشته و یا شروع به فعالیت نکرده اند ،سازمان صنعت، معدن و تجارت موظف است مجوز آنها را ابطال کند و به منظور تامین مصالح مورد نیاز مردم مجوز لازم برای متقاضیان جدید صادر شود.

امیری همچنین به قانون حمایت از مصرف کنندگان در استفاده از کالاها اشاره کرد و گفت: شهرداری ها موظفند ساختمان هایی که نیاز به آسانسور دارند را به اداره استاندارد معرفی نمایند.
وی افزود: استاندارد های نصب آسانسور به نظام مهندسی ابلاغ شده، در صورت تخلف احتمالی با مهندس ناظر برخورد قانونی بعمل آید و مراتب به مراجع ذیصلاح ارجاع شده در غیر اینصورت شهرداری موظف است حکم قلع را صادر نماید .

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =