۲۱ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۲۲:۲۸
کد خبرنگار: 2445
کد خبر: 83817770
۰ نفر

برچسب‌ها

توطئه جدید جمهوری‌خواهان آمریکا علیه ایران و محور مقاومت

تهران-ایرنا-کمیته پژوهش حزب جمهوری خواه در کنگره آمریکا یک استراتژی امنیت ملی با عنوان "تقویت آمریکا و مقابله با تهدیدات جهانی را ارائه کرده است که در آن خواهان تحریم‌های جدید علیه ایران و گروه‌های مقاومت در لبنان، عراق و یمن شده است.

به گزارش شبکه اسکای نیوز عربی، این کمیته خواستار اعمال شدیدترین تحریم‌ها علیه ایران شد و از دولت واشنگتن خواسته است که دیگر بخش‌های اقتصاد ایران را مشمول تحریم کند.

این کمیته همچنین توصیه کرده است که کمک‌های خارجی به ارتش لبنان و وزارت کشور عراق نیز قطع شود.

کمیته پژوهش حزب جمهوری خواه در کنگره آمریکا درخواست کرده است،که اختیار جدیدی برای استفاده از قدرت نظامی به رییس جمهوری آمریکا داده شود تا وی بتواند تمام کسانی که از سوی وزارت امورخارجه ایالات متحده در فهرست تروریسم قرار گرفته‌اند، مورد پیگیرد قرار گیرند.

این کمیته همچنین از کنگره خواسته است که "هادی العامری" گردان‌های بدر، امام علی" سرایا الخراسانی، گردان‌های سید الشهداء، تیپ ابوالفضل عباس، جنبش الاوفیاء، جنبش سربازان امام و سرایای عاشورا نیز به فهرست تروریست اضافه شوند.

کمیته پژوهش حزب جمهوری خواه در کنگره آمریکا همچنین درخواست می‌کند که تمام حامیان نیروهای نیابتی ایران در عراق در فهرست گروه‌های تروریستی قرار گیرند.

از دیگر خواسته‌های این کمیته از کنگره ایالات متحده تحریم حزب‎الله و این که تمام وزیران این گروه در کابینه لبنان و افرادی چون "جمیل السید" (دبیرکل امنیت عمومی پیشین و نماینده کنونی مجلس لبنان) جمیل جبق (وزیر بهداشت کنونی لبنان) و فوزی صلوخ (وزیر امورخارجه اسبق لبنان) که خود را افرادی مستقل معرفی می‌کنند، نیز تحریم شوند.

این کمیته همچنین توصیه کرده است که قانونی در کنگره آمریکا تصویب شود که تمام حامیان حزب‌الله و آنها که خارج از این حزب فعالیت دارند شامل "نبیه بری" رییس مجلس کنونی لبنان و "جبران باسیل" رییس جریان ملی لبنان که پیشتر وزیر امورخارجه بود، نیز مورد پیگرد قرار گیرند.
 

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha