از اقرارهای زم تا تکذیب‌های طبری

طی ۲۴ ساعت دو دادگاه مهم در تهران برگزار شد؛ آخرین جلسه دادگاه روح‌الله زم و همچنین دومین جلسه محاکمه معاون اجرایی سابق قوه قضائیه؛ خبرنگار حوزه حقوقی و قضائی ایرنا در گفت‌وگو با بخش خبری ایرنا ۲۴ درباره جزئیات این دادگاه‌ها توضیح می‌دهد.

حنانه شفیعی خبرنگار حوزه قضائی و حقوقی ایرنا در گفت‌وگو با خبر تصویری ایرنا ۲۴ می‌گوید قاضی و نماینده دادستان در جلسه دوم محاکمه طبری به موضوع متهم ردیف نهم پرونده پرداخته و گفتند اگر غلامرضا منصوری به حرف خود عمل کرده و به کشور بازگردد به صلاحش خواهد بود.

اگرچه این فرد با ادعای مشکل پزشکی از کشور خارج شده اما به گفته نماینده دادستان هیچگونه مدرک پزشکی‌ای ارائه نداده و باید این موارد را به سفارت ایران تحویل دهد. طبری نیز در ابتدای این جلسه اصرار بر صحبت وکیل خود داشته اما در نهایت به دفاع از خود می‌پردازد و اتهامات خود را رد می‌کند، او یا سوالات را پاسخ نداده و یا پاسخ‌هایش ضد و نقیض بوده است.

خبرنگار حقوقی و قضائی ایرنا درباره دادگاه روح‌الله زم که با ۱۷ مورد اتهامی روبه‌روست نیز می‌گوید که دادرسی آن دیروز به پایان رسید و حکم آن صادر خواهد شد. به گفته شفیعی، زم برخی اقاریر خود را رد کرده و در برخی موارد به ابراز ندامت پرداخته است. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =