۲۱ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۳۰
کد خبرنگار: 2164
کد خبر: 83817568
۰ نفر

برچسب‌ها

تاکید فرماندار آستارا بر تاسیس بنیاد فرزانگان

آستارا - ایرنا - فرماندار آستارا با هدف بهره‌مندی از تجربیات و مشاوره‌های علمی، اقتصادی و فرهنگی سالمندان، تاسیس بنیاد فرزانگان را در این شهرستان خواستار شد.

حسن رستم زاد روز چهارشنبه در نخستین جلسه شورای ساماندهی سالمندان در فرمانداری آستارا گفت: جلسات این شورا هر ماه یک بار برگزار و امور رفاهی، آموزشی، فرهنگی و حقوقی سالمندان در قالب کمیته های مختلف پیگیری شود.

وی از اداره های بهزیستی، ورزش و جوانان، شبکه بهداشت، شهرداری، تعاون و کار و رفاه اجتماعی خواست ساماندهی امور، تامین نیازهای بهداشتی و ارتقا سلامت، غنای اوقات فراغت، توانبخشی و ایجاد بستر حضور سالمندان در جامعه را با تاسیس بنیاد فرزانگان پیگیری کنند.

وی بیان کرد: هدف از ساماندهی سالمندان، بهبود روش زندگی و ارتقای کیفیت آنها و رضایت از زندگی سالمندی با ارائه خدمات رفاهی و توانبخشی است و در شورای سالمندان باید از تجربیات کاری و تخصصی این قشر بهره برداری شود.

فرماندار آستارا ادامه داد: با توجه به اینکه ۱۰ درصد جمعیت شهرستان را سالمندان تشکیل می دهند، باید با ایجاد مراکز خدماتی، ورزشی و توانبخشی مناسب از این قشر حمایت کنیم.

او با تاکید بر حفظ کرامت و منزلت سالمندان رسیدگی به وضع تغذیه، آموزش مهارت‌های جسمی حرکتی و تامین نیازهای جامعه هدف را از دستگاه های مسئول خواستار شد.

شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =