یک هزار و ۴۰۰ بازدید نظارتی از تاسیسات گردشگری سمنان انجام شد

سمنان- ایرنا- سرپرست معاونت گردشگری، سرمایه‌گذاری و تامین منابع اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان گفت: یکهزار و ۴۶۴ مورد بازدید نظارتی از تاسیسات گردشگری این استان از ابتدای سال ۹۹ تاکنون انجام شد.

محمد طاهریان روز چهارشنبه به رسانه های افزود: این بازدیدها از ابتدای سالجاری تا کنون و توسط کارشناسان اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان و با همکاری سایر دستگاه‎های نظارتی انجام شد.

وی گفت: این بازدیدها شامل ۸۲۹ مورد بازدید از واحدهای اقامتی، ۴۶۳ مورد بازدید از رستوران‌های بین راهی و سفره‌خانه‌های سنتی، ۱۱۸ مورد بازدید از دفاتر خدمات مسافرتی، ۵۴ مورد بازدید از زائرسراها، خانه‌های مسافر، مراکز طبیعت‌گردی و مناطق نمونه گردشگری بود.

طاهریان با تاکید بر اینکه هدف از انجام این بازدیدها ارتقای سطح ارایه خدمات به گردشگران است، بیان کرد: این بازدیدها منجر به ارایه ۲ مورد تذکر و ۲ فقره اخطار شد.

در استان سمنان ۱۵ هتل، یک هتل آپارتمان، یک متل، پنج مهمانپذیر، ۸۶ اقامتگاه بوم‌گردی و ۱۲ اقامتگاه سنتی، ۵۷ خانه مسافر، پنج مجتمع گردشگری، سه اردوگاه و مرکز تفریحی سرگرمی گردشگری با ظرفیت پذیرش سه هزار و ۴۴۶ نفر شب، پذیرای گردشگران است.

۳۲ دفتر خدمات مسافرتی، ۴۲ رستوران بین راهی و ۱۷ سفره خانه سنتی در استان سمنان فعال هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =