محدودیت زمانی مهمترین مشکل مبادلات مرزی بین ایران و پاکستان

اسلام‌آباد - ایرنا - این روزها فصل برداشت انبه در پاکستان است و تجار این کشور مصرانه به دنبال بهره برداری از فرصت صادرات این میوه به کشورهای همسایه از جمله جمهوری اسلامی ایران هستند اما به روایت صادرکنندگان پاکستانی، محدودیت زمانی و عبور کامیون‌های مجاز برای تردد در گذرگاه مشترک مرزی ایران و پاکستان صادرات این محصول به ایران را با مشکل مواجه کرده است.

گزارش رسانه‌های پاکستان حاکی از بلاتکلیفی ده‌ها دستگاه کامیون باری حامل انبه به ارزش ۴۰۰ میلیون روپیه است و تاجران این کشور سهل انگاری و اقدامات غیرموثر مقامات بازرگانی و گمرک پاکستان را دلیل مشکلات پیش روی صادر کنندگان و خطر فاسد شدن میوه‌ها تنها در چند قدمی گذرگاه مرزی این کشور با ایران می‌دانند. 

تاجران پاکستانی که هر سال و در شرایط عادی نزدیک به ۱۵ هزار تن صادرات انبه به ایران دارند، این روزها نگرانند که با وضعیت فعلی در گذرگاه مشترک مرزی دو کشور تنها بتوانند ۸۰۰ تن انبه به کشور همسایه صادر (ایران)صادر کنند.

روایت تجار در پاکستان حاکی است که محدودیت‌های زمانی برای تجارت در مرز مشترک با ایران و همچنین محدودیت تردد کامیون‌های مجاز صادرات انبه و سایر صیفی جات را با خطر روبرو کرده است زیرا سایر فعالیت‌های تجاری و حمل و نقل کامیون‌های حامل گاز ال پی جی باعث شده تا کامیون‌های حامل بار انبه نتوانند محموله‌ها خود را تخلیه و یا ترخیص کنند. 

«بابر دُرانی» یکی از صادرکنندگان پیشرو انبه در پاکستان به رسانه‌های داخلی گفت: مرزی مشترک ایران و پاکستان (میرجاوه) کاملاً بسته است و فقط تنها گذرگاه مشترک باز می‌باشد که البته تنها سه روز در هفته با محدودیت زمانی از ساعت ۸ صبح تا ۱۴ عصر فعالیت تجاری مجاز اعلام شده است. 

به گفته وی، چارچوب تعیین شده برای داد و ستد به قدری کوتاه است که کامیون‌های خالی از خاک ایران قادر به ورود به طرف پاکستانی برای بارگیری محموله‌های انبه نیستند زیرا ترافیک سایر فعالیت‌های تجاری از جمله تردد کامیون‌های گاز ال پی جی در محل بسیار شلوغ است. 

این تاجر پاکستانی هشدار داد که کامیون‌های انبه در گذرگاه مشترک مرزی دو کشور بلاتکلیف مانده و خطر فاسد شدن میوه‌ها وجود دارد و می‌تواند صدمات جبران ناپذیری به صادر کنندگان و اقتصاد کشور وارد کند. 

اعضای اتحادیه صادرکنندگان موادغذایی و سبزیجات پاکستان طی نامه‌ای وزیر به «اعجاز احمد شاه» وزیر کشور، خواستار افزایش تعداد کامیون‌ها برای تردد در گذرگاه مشترک مرزی با ایران به ۱۵۰ دستگاه و افزایش زمان‌بندی و روزها در مرز شدند. 

آنان با ابراز نگرانی از وضعیت فعلی گفتند: محدودیت فعلی در خصوص زمان و روز در گذرگاه مرزی دو کشور می‌تواند بیش از ۷۱۴ میلیون دلار (معادل یک میلیارد روپیه) به صادرات انبه ضرر برساند. 

رییس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای کشورمان هفته گذشته گفت: با پیگیری‌های این سازمان و رایزنی با وزارت امور خارجه، وزارت کشور و گمرک جمهوری اسلامی و شرکت‌های حمل و نقل و صاحبان کالا و در پی توافق انجام شده با کشور پاکستان، هم اینک روزانه ۷۵ دستگاه ناوگان باری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای حمل کالا وارد کشور پاکستان شده و بلافاصله پس از تحویل بار به کشورمان باز می‌گردند. 

گفتنی است به دلیل شیوع ویروس کرونا و محدودیت‌های اعمالی توسط پاکستان از اوایل اسفند سال گذشته مبادلات مرزی بین دو کشور متوقف شد که در نتیجه آن تعداد کثیری از ناوگان باری عمدتا حامل گاز صادراتی در مرز مذکور متوقف شدند. 

با پیگیری‌های انجام شده توسط استانداری سیستان و بلوچستان، اداره کل گمرکات استان و سایر دستگاه‌های متولی و رایزنی‌های به عمل آمده توسط وزارت امورخارجه جمهوری اسلامی ایران، دولت پاکستان بیست و چهارم اردیبهشت ماه امسال مجوز ورود محدود ناوگان به خاک خود را از طریق مرز میرجاوه صادر کرده که این مساله تنها شامل ۶۰۰ دستگاه ناوگانی است که از اسفند در مرز متوقف بوده‌اند. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha