۲۱ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۲۹
کد خبرنگار: 1100
کد خبر: 83817076
۰ نفر

برچسب‌ها

فرماندار خنج: زلزله خسارت جزئی به برخی منازل شهرستان وارد کرد

شیراز-ایرنا- فرماندار شهرستان خنج با بیان اینکه زلزله شامگاه سه‌شنبه و چهارشنبه تلفات جانی در این شهرستان نداشت، گفت: تنها برخی خسارت‌های جزئی به برخی منازل مسکونی وارد شد.

مختار عباسی چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در حال حاضر تیم ارزیاب بنیاد مسکن در نقاط روستایی در حال بررسی میزان خسارت هستند.
وی ادامه داد:به احتمال زیاد برخی ساختمان های قدیمی که جزو بافت فرسوده است نیاز به بازسازی دارند.
فرماندارخنج گفت: دستگاه های عضو شورای مدیریت بحران در آماده باش هستند و در حال حاضر آب، برق و گاز هیچ کدام از نقاط شهرستان قطع نیست.

بنابر گزارش مرکز لرزه نگاری کشوری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران از نخستین ساعات شامگاه سه شنبه بیستم خرداد ۹۹ تا بامداد چهارشنبه بیست ویکم خرداد ۹۹ چندین زمین لرزه با فاصله زمانی اندک بخش بیرم از توابع شهرستان لارستان در استان فارس را لرزاند.

بخش بیرم با جمعیتی حدود ۱۵ هزار نفر در فاصله ۱۴۰ کیلومتری لارستان واقع است.

نخستین زمین‌لرزه به بزرگی ۵.۱ ریشتر ساعت ۲۰ و ۳۸ دقیقه، پس از آن در ساعت ساعت ۲۱ و ۴۸ دقیقه زمین‌لرزه دیگری با قدرت ۵.۷ ریشتر در همین منطقه روی داد.

این زمین‌لرزه‌ها در بسیاری از مناطق جنوب استان فارس بویژه شهر لار و برخی مناطق شهر شیراز نیز احساس شد.

همچنین زلزله ای با قدرت چهارریشتر در ساعت ۲۲ و ۱۳دقیقه در عمق ۱۰ کیلومتری زمین و در خنج لارستان اتفاق افتاد و پس از آن نیز در ساعت ۲۲ و ۵۳ دقیقه زلزله دیگری با قدرت سه ریشتر بیرم را برای بار دیگر لرزاند. مرکز لرزه نگاری کشوری همچنین پس‌لرزه ۳.۲ ریشتری بیرم را در ساعت ۲۳ و ۳۸ دقیقه شامگاه سه‌شنبه ثبت کرد.

ساعت ۲۳ و ۴۳ دقیقه سه شنبه بیستم خرداد نیز محمله خنج در جنوب فارس در زمین‌لرزه‌ای به قدرت ۳.۲ ریشتر لرزید.

بامداد چهارشنبه بیست ویکم خرداد ۹۹ و در ساعت ۲و ۵۶ دقیقه زمین لرزه ای به بزرگی ۴ ریشتر نیز منطقه خنج در جنوب استان فارس را لرزاند.

مرکز لرزه نگاری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران همچنین وقوع این زمین لرزه را در فاصله ۱۹ کیلومتری بیرم، ۳۳ کیلومتری عمادد و ۳۶ کیلومتری خنج استان فارس ثبت کرده است.

این زلزله در ۱۰ کیلومتری از عمق زمین رخ داده است.

پس از آن و تا ساعت ۹ صبح چهارشنبه نیز چندین زلزله که بزرگترین آن ۴ ریشتری بود برخی مناطق جنوب استان فارس را لرزانده است.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha