استاندار سمنان: فرهنگ عمومی بدون مشارکت مردم اصلاح نمی‌شود

سمنان- ایرنا- استاندار سمنان گفت: مشارکت مردمی برای اصلاح فرهنگ عمومی ضرورت دارد چرا که دولت به تنهایی قادر به گسترش فرهنگ در بخش‌های مختلف جامعه نیست.

علیرضا آشناگر روز چهارشنبه در نشست شورای فرهنگ عمومی استان سمنان در دفتر امام جمعه این شهر افزود: فضای فرهنگی و اقتصادی این استان در مقایسه با دیگر استان‌های کشور رضایت‌بخش است.

وی با بیان اینکه بعد اجرایی به شورای فرهنگ عمومی داده نشود، تصریح کرد: این شورا سیاستگذاری را انجام دهد و تثبیت رفتارهای پسندیده را مد نظر دهد.

استاندار سمنان اظهارداشت: وحدت، یکپارچگی و همگرایی یکی از مسایل اساسی است که باید برای تقویت این مقوله در استان تلاش شود.

وی بیان کرد: راهکارهای مقابله با معضلات اجتماعی در شورای فرهنگ عمومی  استان سمنان به صورت تخصصی بررسی شود.

استاندار سمنان با اشاره به تدبیر مقام معظم رهبری در ترویج کمک مومنانه، ادامه داد: این اقدام به دلیل مردم محوری بودن تبدیل به فرهنگی در جامعه شده است.

آشناگر ابرازداشت: اقداماتی که سبب تبدیل ترویج اخلاق‌ و فرهنگ‌های ارزشی و پسندیده در کشور می شود شناسایی و ترویج شود.

وی، نهادینه کردن رفتارهای  مقبول در جامعه را یکی از اقدامات جدی و اساسی شورای فرهنگ عمومی برشمرد و افزود: تحقق این مساله و تبدیل شدن آن به هنجار در جامعه نیازمند آموزش است.

استاندار سمنان با اشاره به اینکه شیوع کرونا منجر به تغییر سبک زندگی شد، تصریح کرد: بهره‌مندی از بستر آموزش در خصوص این ویروس سبب تغییر رفتار در جامعه شده است.

وی خاطرنشان کرد: رفتارهای متولیان شورای فرهنگ عمومی سمنان الگویی برای اقشار مختلف در استان سمنان است و اعتقاد داشتن به این مساله نکته مهمی است که باید به آن توجه شود.

آشناگر به کارگروه‌های مختلف در حوزه فرهنگ اشاره و اضافه کرد: دستگاه‌های اجرایی متولی در بخش‌های مختلف فرهنگی، فعالیت‌ها را برای اشاعه فرهنگ عمومی گسترش دهند.

استاندار سمنان با تاکید بر برگزاری نماز جمعه با رعایت کامل شیوه‌نامه‌های بهداشتی برای مقابله با شیوع بیماری کرونا، یادآور شد: این آیین عبادی سیاسی در شهرهای استان از ابتدای تیرماه برگزار می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha