اقدامات سازمان جهانی بهداشت برای مقابله با کرونا در تاجیکستان

تهران- ایرنا - سازمان جهانی بهداشت به منظور حمایت و همکاری با دولت تاجیکستان، یک هواپیما شامل تجهیزات پزشکی به وزن ۱ تن و همچنین گروهی از متخصصان پزشکی لهستانی را به همراه کارشناسان این سازمان برای مقابله با شیوع کووید-۱۹ به این کشور ارسال کرد.

به گزارش سازمان جهانی بهداشت، تجربه تیم‌های اورژانس پزشکی در مبارزه با شیوع COVID-۱۹ در لهستان، ایتالیا و قرقیزستان می‌تواند کمک مهمی برای هر کشوری باشد و ورود این تیم به تاجیکستان نشان می‌دهد که همکاری‌های بین‌المللی می‌تواند نقش اساسی در محافظت از مردم در برابر این بیماری داشته باشد.

به مدت سه هفته، ۲۳ متخصص از تیم های اورژانس پزشکی لهستان که شامل متخصصان بیهوشی، پزشکان بیماری‌های عفونی، پرستاران، پیراپزشکان و متخصصان بشردوستانه هستند؛ در کنار همتایان تاجیک خود همکاری خواهند کرد و بهترین روش‌ها را در معالجه موارد شدید COVID-۱۹ به اشتراک می‌گذارند.

به عنوان بخشی از این عملیات، سازمان جهانی بهداشت (WHO) همچنین متخصصان تشخیص پزشکی و آزمایشگاهی را از آلمان، فدراسیون روسیه و انگلستان بسیج می‌کند که بنا به درخواست دولت تاجیکستان طی هفته‌های آینده به این کشور اعزام شوند.

آزمایشگاه‌های پاسخ سریع (سیار) و تیم های اورژانس پزشکی در مؤسسات پزشکی در مناطق مختلف کشور از جمله در دورافتاده ترین مناطق کار خواهند کرد. کارشناسان اعزامی توسط دفتر منطقه ای سازمان بهداشت جهانی در اروپا به تاجیکستان، همراه با کارمندان دفتر WHO، از دولت این کشور و شرکای بین المللی در ایجاد مرکز عملیات اضطراری بهداشت عمومی، گسترش استراتژی مهار و تقویت مکانیسم های ارتباط با ریسک های موجود و تعامل با جوامع محلی حمایت می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

سرخط اخبار جهان