اجرای طرح ملی مسکن نباید به حاشیه کرمان کشیده شود

کرمان - ایرنا - شهردار کرمان با اشاره به گسترش ۱۳ هزار هکتاری شهر کرمان و وجود زمینهای خالی در مرکز و بافت فرسوده این شهر گفت: دولت نباید اجرای طرح اقدام ملی مسکن را به حاشیه شهر کرمان هدایت کند.

سیدمهران عالم زاده روز چهارشنبه در نشست شورای مسکن با حضور استاندار کرمان با بیان اینکه تراکم جمعیتی کرمان ۵۰ نفر در هکتار است و برخی استان ها تراکم چهار برابر کرمان دارند افزود: نباید اجرای پروژه های مسکن به مناطق خارج شهر کشیده شود و شهر را بزرگتر کنیم زیرا این اقدام خدمات رسانی را دشوار و هزینه های آسفالت، انتقال آب و برق و ... را افزایش می دهد.

وی اظهار داشت: سیاست صحیح این است برای اجرای طرح اقدام ملی مسکن به محدوده مرکزی شهر برویم و دولت زمین های خالی را در این محدوده تملک کند زیرا شهر به اندازه کافی گسترش یافته است.

شهردار کرمان تصریح کرد: دولت‌ها با سیاست های خود طی سالیان گذشته شهرک های حاشیه ای راه انداخته و زمین هکتاری خود را به صورت متری به فروش می‌رساند و انتخاب این مناطق سبب شد که اراضی مرکز مهر کارمندی پس از ۲ دوره ریاست جمهوری هنوز در مرحله آماده سازی قرار دارد و هنوز تکمیل نشده اند و انتخاب منطقه رضوان برای اقدام ملی مسکن نیز در ادامه همین روند است.

وی بیان داشت: پروانه احداث یک ساختمان ۱۸ طبقه در دوره های قبل شهرداری کرمان داده شده و توجیه اقتصادی در منطقه اجرای آن ندارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha