نماینده‌ زابل: ریزگردها امان مردم را بریده است

تهران- ایرنا- نماینده مردم زابل، زهک، هیرمند در مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی از گرانی مسکن و خودرو و مساله ریزگردها انتقاد کرد و خواستار رسیدگی به این مشکلات شد.

حبیب‌الله دهمرده در جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی اظهارداشت: گرانی در ابعاد مختلف مانند مسکن و خودرو آستانه تحمل ویژه قشر آسیب‌پذیر جامعه را بریده است.  

نماینده مردم زابل، زهک، هیرمند در مجلس با بیان اینکه اشرافی‌گری سم مهلکی برای جامعه است، افزود: برخورد و مقابله با مفاسد مالی و اقتصادی و حرام‌خوران به ویژه دانه درشت‌ها و آقازاده‌ها در شرایط کنونی ضروری است.

دهمرده با اشاره به سوء‌مدیریت، تبعیض و بی‌عدالتی تصریح کرد: مشکل ما قبل از کمبود منابع، توزیع منابع است. خام‌فروشی گسترده در ابعاد مختلف، همسان‌سازی حقوق بازنشستگان، رتبه‌بندی معلمان در وزارت آموزش و پرورش، اعمال مدرک مجدد، نهضتی‌ها، غیرانتفاعی‌ها مسائلی است که باید به آنها پرداخته شود و از همه مهمتر سیاسی بودن عزل و نصب‌ها به عنوان مثال عزل رییس انقلابی دانشگاه فرهنگیان،  چرا مجلس در برابر اینگونه مسائل بی‌تفاوت است؟

وی بر رسیدگی به مشکلاتی همچون خطر زنگ گندم در استان سیستان و بلوچستان، گازرسانی، انتقال آب از دریای عمان، حاشیه‌نشینی، تقسیم استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان و اصفهان به عنوان یک ضرورت و ظرفیت، تاکید کرد.

وی با بیان اینکه ریزگردها هم امان مردم را بریده است،  خطاب به رییس جمهوری عنوان کرد: درباره وضعیت دریاچه هامون، فاضلاب، کاهش پروازهای زابل، فیبرنوری و اینکه چرا در فضای مجازی دستگاه‌های متولی به وظیفه ذاتی خود عمل نمی‌کنند، آقای روحانی چه جوابی برای این مسائل در پیشگاه خداوند دارید؟  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha