ارسال ۱۵۰ اثر به جشنواره شعر کردی منال در ایوان

ایلام - ایرنا - معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام از ارسال ۱۵۰ اثر به جشنواره شعر کردی منال(منطقه غرب کشور) در دوره چهارم برگزاری آن خبر داد و گفت: مهلت ارسال آثار به این جشنواره تا پایان خردادماه است.

یونس قیطانی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این آثار از شاعران استان های غربی کشور شامل آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، همدان، لرستان، خوزستان و ایلام ارسال شده است.

وی با بیان اینکه بنا به محدودیت های ناشی از شیوع ویروس کرونا بخشی از برگزاری این جشنواره بصورت مجازی خواهد شد، افزود: تاکنون ۱۵۰ اثر شامل ۵۰ شعر کودک کردی از بزرگسالان و نوجوانان و ۱۰۰ کلیپ تصویری شعرخوانی کودکان به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است.

معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام یادآور شد: پس از انتشار فراخوان استقبال چشمگیر و گسترده ای از سوی خانواده ها در بخش شعرخوانی کودکان انجام به طوری که از تمام مناطق و با گویش های متنوع زبان کردی کلیپ های شعرخوانی ارسال شده است.

قیطانی، حمایت از زبان مادری به عنوان ابزار قدرتمند حفظ و انتقال میراث ارزشمند فرهنگ ملی و تقویت ریشه‌های آن در میان خانواده‌ها و فرزندان استان ایلام و سایر مناطق فرهنگی  را از اهداف برگزاری این جشنواره برشمرد.

به گفته وی، این جشنواره با مشارکت انجمن شعر و ادب، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ایوان و حمایت اداره کل فرهنگ و اشاد اسلامی استان ایلام به منظور کشف و معرفی استعدادهای نو در حوزه شعر کردی کودک و ایجاد انگیزه در شاعران کردی‌سرا برای خلق آثار ادبی فاخر در این حوزه و پاس‌داشت و تقویت زبان مادری برگزار می‌ شود.

قیطانی با ذکر اینکه شاعران می‌توانند با ارسال حداقل سه و حداکثر پنج اثر (بدون محدودیت قالب‌های شعری) تا پایان خردادماه جاری در جشنوارە شرکت کنند، افزود: اختتامیه این جشنواره فصل تابستان انجام می شود.

جشنواره دوسالانه شعر کردی منال از سال ۹۲ در ایلام کلید خورده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha