فرماندار: ۱۰ درصد از اعتبار روستایی ورامین به اشتغال اختصاص دارد

تهران- ایرنا- فرماندار شهرستان ورامین گفت: پس از اجرای طرح‌های عمرانی و تأمین زیرساخت‌های مورد نیاز زندگی در مناطق روستایی، ۱۰ درصد از اعتبارت روستایی به اشتغال اختصاص یافته است.

حسین کاغذلو روز چهارشنبه در جریان اجرای طرح بازدید روستایی مسئولان ورامین و در دیدار با مسئولان روستاهای حسن‌آباد و سلمان‌آباد از توابع بخش جوادآباد، گفت: امروز به برکت نظام و در سایه توجه ویژه دولت تدبیر و امید، تمامی روستاهای ورامین از زیرساخت‌های لازم برای توسعه و زندگی روستانشینان برخوردار است.
وی افزود: طی سال‌های اخیر مسئولان روستاهای شهرستان ورامین با نظارت فرمانداری تلاش کردند تا با حفظ سیما و بافت روستا، تمامی زیرساخت‌های مورد نیاز زندگی روستائیان را فراهم کنند تا شرایط برای ماندگاری آنان و پرهیز از مهاجرت به شهر فراهم شود.
کاغذلو گفت: هم‌اکنون علاوه بر اقدامات عمرانی، در مناطق روستایی ورامین بوستان‌های محله‌ای، سالن‌های ورزشی، زمین چمن مصنوعی و مراکز فرهنگی ایجاد شده تا تمامی امکانات مورد نیاز مردم و به ویژه جوانان روستایی فراهم شود.
وی اظهار کرد: بعد از ارائه خدمات عمرانی و زیربنایی شایسته به مردم روستاها، ایجاد اشتغال و فرصت‌های شغلی مناسب از اولویت‌های کاری دولت تدبیر و امید است زیرا ایجاد اشتغال روستایی نقش موثری در جلوگیری از رشد مهاجرت از روستا به شهر دارد.
فرماندار ورامین افزود: بر اساس تاکید استاندار تهران، دهیاران موظف هستند تا ۱۰ درصد از اعتبار مالیات بر ارزش افزوده را به حوزه اشتغال اختصاص دهند؛ با توجه به اینکه شهرستان ورامین قطب کشاورزی و دامپروری است می‌توان با ارائه تسهیلات به مشاغل روستایی، زمینه این مهم را فراهم کرد یا با رفع موانع تولید در حوزه کشاورزی و دامپروری، به شعار جهش تولید جامه عمل پوشاند.
در این جلسه مسائل و مشکلات این دو روستا در زمینه کمبود آب شرب، انتقال آب کشاورزی، بازنگری در طرح هادی و رفع مشکل نوسان برق از سوی مسئولان روستا ارائه و با حضور رؤسای ادارات این مشکلات بررسی و مقرر شد تا این مشکلات در کمترین زمان به ویژه در حوزه کمبود آب برطرف شود.
ورامین با دو بخش مرکزی و جوادآباد و ۳۰۰ هزار نفر جمعیت در ۳۵ کیلومتری جنوب شرق تهران واقع است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =

سرخط اخبار استان‌ها