قاضی آمریکایی خواستار توضیح دولت واشنگتن درباره پرونده بانکدار ایرانی شد

تهران – ایرنا - در پی درخواست دادستانی آمریکا برای مختومه کردن پرونده علی صدرهاشمی نژاد مدیر ایرانی بانک "پیلاتوس" در کشور مالت، یک قاضی دادگاه‌های فدرال آمریکا با ابراز نگرانی از رفتار دولت خواهان اعلام دلایل دادستانی برای مختومه کردن پرونده این بانکدار ایرانی شد.

به نوشته تارنمای شبکه بلومبرگ، آلیسون ناتان دیروز (۲۰ خرداد) از دادستانی خواست تا تصمیم خود برای مختومه کردن پرونده هاشمی نژاد ۴۰ ساله مدیر بانک پیلاتوس مالت را که پیشتر در دادگاه فدرال نیویورک به اتهام تسهیل انتقال ۱۱۵ میلیون دلار از آمریکا به شرکت‌های ایرانی فعال در پروژه‌های عمرانی ونزوئلا محکوم شده بود، توضیح دهد.
دادستان‌های آمریکایی روز جمعه در دادگاه فدرال منهتن در اقدامی نادر از قاضی خواستند به دلیل فقدان شواهد کافی برای اثبات اتهام این بانکدار ایرانی، رسیدگی به این پرونده را متوقف کند.
به نوشته بلومبرگ، اقدام برای مختومه ساختن پرونده هاشمی نژاد یادآور درخواست غیرمعمول وزارت دادگستری آمریکا برای مختومه کردن پرونده مایکل فلین مشاور پیشین امنیت ملی کاخ سفید است که پیشتر در دادگاه محکوم شده بود. یک قاضی فدرال دیگر نیز به دنبال بررسی انگیزه‌های دولت از این اقدام است.
وکلای صدر هاشمی نژاد نیز از قاضی خواسته‌اند تا با تجدید محاکمه و بررسی درخواست تبرئه وی موافقت کند. به گفته این وکلا، صرف مختومه ساختن پرونده با وجود محکومیت پیشین هاشمی نژاد به اخراج وی از آمریکا منجر خواهد شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha