استاندار: موانع صادراتی در سمنان به حداقل برسد

سمنان- ایرنا- استاندار سمنان با اشاره به اینکه روند صادرات کالا از استان به میزان قابل توجهی تسهیل شده است، گفت: این رویه امسال با تمام قوا ادامه یابد و موانع صادراتی از پیش پای تولیدکنندگان برداشته شود.

علیرضا آشناگر شامگاه سه‌شنبه در جلسه کارگروه توسعه صادرات استان سمنان در سالن مدیریت بحران استانداری افزود: حمایت ویژه از واحدهای تولیدی و صنعتی صادرات‌ محور استان سمنان با وجود تحریم‌های خارجی، فشارهای اقتصادی و شیوع کرونا در دستور کار دستگاه‌های اجرایی باشد.

وی اظهار داشت: زیرساخت‌های خوبی در دولت تدبیر و امید برای تسهیل در صادرات و واردات کالا ایجاد شد و این رویه مثبت و اصولی در سال جهش تولید ادامه خواهد یافت.
وی خاطر نشان کرد: فشارهای اقتصادی ناشی از شیوع کرونا ویروس و تحریم ها مشکلاتی را برای واحدهای صنعتی صادرات‌محور کشور و استان سمنان ایجاد کرد که دستگاه‌های اجرایی موظف به گره‌گشایی از مشکلات و تسهیل در روند صادرات کالا از استان به نقاط مختلف جهان هستند.
استاندار سمنان با اشاره به افزایش صادرات کالا در سال ۹۸ به نسبت مدت مشابه سال ۹۷ از استان سمنان گفت: حمایت ویژه از صنعتگران به دور از کاغذبازی‌های اداری در افزایش صادرات و رونق اقتصادی در استان تاثیر شایانی داشت.
آشناگر تصریح کرد: سال ۹۹ با شیوع کرونا آغاز شد که این ویروس در اقتصاد جهان تاثیر قابل توجهی داشت و باعث کاهش صادرات کالا از کشور ایران و از دیگر نقاط جهان شد.
استاندار سمنان با بیان اینکه تاثیرپذیری واحدهای صنعتی استان سمنان از تحریم و فشارهای خارجی به نسبت بنگاه‌های اقتصادی دیگر نقاط کشور در سال گذشته کمتر بود، گفت: این امر نشان از پویایی و به روز بودن واحدهای تولیدی و صنعتی و فعالان اقتصادی استان دارد.

وی بیان کرد: گزارش‌ها از افزایش صادرات کالا از استان سمنان به نقاط مختلف جهان دلگرم‌ کننده است و در بخش صادرات مصالح ساختمانی، مواد معدنی، کشاورزی و تولیدات بخش صنعت توفیق‌های خوبی حاصل شده است.
استاندار سمنان با اشاره به ظرفیت‌های قابل توجه کالاهای صادراتی در استان سمنان، یادآورشد: افزایش کالاهای صادراتی و توجه به تنوع بازارها در کشورهای خارجی همانند سال گذشته از سوی فعالان اقتصادی استان دنبال شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha