پرواز جنگنده های چین برفراز تایوان درپی ورود هواپیمای آمریکایی

پکن-ایرنا- درپی ورود هواپیمای ترابری آمریکا به حریم هوایی تایوان، گروهی از جنگنده های سوخو چین در این منطقه به پرواز درامدند.

به گزارش ایرنا از بیانیه وزارت دفاع تایوان، ارتش این جزیره گروهی از جنگنده های سوخو ۳۰ متعلق به نیروی نظامی چین را ردیابی کرده و به دنبال آن جت های خود را به پرواز در آورده است.

این بیانیه می افزاید که ارتش تایوان کاملا اوضاع را در آبها و حریم هوایی این جزیره تحت کنترل دارد و تایوانی ها باید از تامین امنیت این جزیره با نیروی ارتش اطمینان داشته باشند.

روز سه شنبه در اقدامی کم سابقه یک فروند هواپیمای باری «سی ۴۰ آ» آمریکا وارد منطقه ای در جنوب غرب تایوان شد و ساعاتی پس از آن جنگنده های ارتش چین به پرواز درامدند.

این اتفاق در حالی رخ می دهد که پیشتر نیز آمریکا ناوهای خود را به تنگه تایوان فرستاده و چین برای مقابله با این اقدام، رزمایش هایی در منطقه برگزار کرده و ناوها و کشتی های خود را اعزام کرده است.

ارتش تایوان در بیانیه خود پرواز یک فروند هواپیمای آمریکایی را برفراز این جزیره مورد تایید قرار داده اما افزوده که شرایط کاملا عادی است.

ارتش چین در دو ماه گذشته رزمایش ها و تمریناتی برای افزایش توان رزمی خود برگزار کرده و به واشنگتن نسبت به روابط نظامی با تایوان و فروش تسلیحاتی به این جزیره هشدار داده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha