استاندار: قرارگاه سازندگی محرومیت زدایی در ایلام تشکیل شد

ایلام - ایرنا - استاندار ایلام از تشکیل قرارگاه سازندگی برای رفع محرومیت در این استان خبر داد و گفت: این قرارگاه متشکل از چهار کمیته محرومیت زدایی، اجتماعی، اقتصادی و عمرانی است.

قاسم سلیمانی دشتکی شامگاه سه شنبه در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان ایلام با حضور مدیرکل دفتر پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی افزود: کمیته های این قرارگاه باید بصورت ماهیانه تشکیل جلسه داده و روند خدمات دهی و مسایل و مشکلات را بررسی کنند.

وی بر مشارکت بنیادها، ارگان ها و نهادهای قدرتمند سرمایه گذاری برای عملکرد مثبت و موفقیت این قرارگاه تاکید کرد.

وی تلاش برای رفع محرومیت در استان را اولویت جدی دولت در این استان عنوان کرد و گفت: در این زمینه رفع محرومیت شهرستان تازه تاسیس هلیلان ویژه است.

وی افزود: یکی از اقدامهای مهم برای رفع محرومیت این شهرستان پتروشیمی هلیلان است که مجوز این پروژه مهم اخذ و رفع مشکلات آن در دست اقدام است.

تاکید استاندار ایلام بر راه اندازی مرکز جامع درمان اعتیاد

استاندار ایلام بر ایجاد و راه اندازی مرکز جامع درمان و بازتوانی اعتیاد با هدف حمایت و ایجاد اشتغال برای مصرف کنندگان مواد مخدر و معتادان در این استان تاکید کرد.

سلیمانی دشتکی اظهار داشت: این مرکز باید در استان ایجاد شده و در این زمینه حمایت لازم انجام خواهد شد.

وی بیان کرد: با توجه به نامگذاری امسال با عنوان جهش تولید باید برای تحقق این فرمایش مقام معظم رهبری تلاش شده و با عمل و به دور از کلی گویی برای تحقق این مساله تلاش شود.

استاندار ایلام با بیان اینکه ۷۰ درصد اعتبارات سال جاری ابلاغ و در برای برخی از پروژه ها میزان ابلاغ اعتبارات بالای ۱۰۰ در صد است ادامه داد: مدیران باید به دنبال جذب اعتبارات برای توسعه استان باشند.

توسعه مراکز جامع درمان و بازتوانی معتادان در کشور

مدیرکل دفتر پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور نیز توسعه مراکز جامع درمان و بازتوانی معتادان در کشور را از طرح‌های مهم این سازمان در سال جاری عنوان کرد.

فرید براتی سده افزود : بر اساس بررسی‌های انجام گرفته و اقدام های لازم احداث مراکز تا هفته دولت در دستور کار بهزیستی قرار دارد.

وی ادامه داد: در این مراکز همه خدمات درمانی، بازتوانی، اشتغال ،حرفه‌آموزی، مهارتهای شغلی، زندگی و نگهداری به مصرف کنندگان مواد مخدر و معتادان ارائه خواهد شد.

به گفته وی، این سازمان از طریق پرداخت یارانه و تسهیلات اشتغالزایی از این مراکز حمایت خواهد کرد.

نرخ اعتیاد در ایلام ۱.۹۸ درصد

مدیرکل بهزیستی ایلام نیز در این نشست نرخ اعتیاد در این استان را ۱.۹۸ درصد عنوان کرد و گفت: ایلام جزو استان‌های آخر در زمینه نرخ شیوع اعتیاد است.

زهرا همتی افزود: رتبه ایلام در این زمینه ۲۷ کشور بوده و در این زمینه در وضعیت مناسبی قرار دارد.

وی آمار معتادان در این استان را ۱۲ هزار نفر عنوان کرد و گفت: سال گذشته حدود سه هزار و ۲۰۰ نفر برای ترک اعتیاد به مراکز اقامتی میان مدت این سازمان مراجعه کرده اند.

مدیرکل دفتر پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور به منظور بررسی ایجاد مرکز جامع درمان و بازتوانی اعتیاد، شرکت در شورای مواد مخدر استان، نشست با کارشناسان دفتر اعتیاد ادارات بهزیستی شهرستان‌ها و نشست با مدیران مراکز اقامتی میان‌مدت ترک اعتیاد به ایلام سفر کرده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha