کارگاه ملی گرافیک سیره رضوی در مشهد آغاز به کار کرد

مشهد-ایرنا- کارگاه گرافیک با موضوع "مردم داری و کرامت انسانی در سیره رضوی" با تاکید بر تولید فضای مجازی و اکران شهری روز چهارشنبه با حضور ۷۰ هنرمند از سراسر کشور در مشهد آغاز به کار کرد.

مشاور عالی مدیر عامل بنیاد بین‌المللی فرهنگی – هنری امام رضا (ع) در مراسم آغاز به کار این کارگاه گفت: در مدت سه روز برگزاری این کارگاه، هنرمندان  زیر نظر استادان برتر، آثار گرافیکی ویژه فضای مجازی و اکران‌های شهری تولید می کنند.

سیدجلال فیاضی افزود: در این کارگاه کشوری که با میزبانی بنیاد بین المللی امام رضا علیه السلام و با همکاری نهضت مردمی پوستر انقلاب و کانون هنر شیعی برگزار می‌شود هنرمندانی از ۱۴ استان کشور حضور دارند و زیر نظر استادانی مانند مسعود نجابتی و محمد رضا دوست‌محمدی به فعالیت می‌پردازند.

وی به سابقه فعالیت بنیاد بین المللی امام رضا(ع) اشاره کرد و ادامه داد: بیش از ۲۰ سال از فعالیت این بنیاد می‌گذرد و تاکنون توفیقات زیادی در بحث تولیدات فرهنگی و هنری مبتنی بر سیره رضوی در قالب برگزاری جشنواره امام رضا(ع) داشته است با این حال از سه سال قبل با رویکرد جدید مدیریت بنیاد امام رضا (ع) بازنگری گسترده‌ای در برنامه‌های این جشنواره شد.

مشاور عالی مدیر عامل بنیاد بین‌المللی فرهنگی – هنری امام رضا (ع) گفت: با اتخاذ این رویکرد، تعداد برنامه‌های جشنواره بین‌المللی فرهنگی – هنری امام رضا (ع) از ۳۵ مورد به ۱۰ مورد تقلیل یافت و در مقابل فضای مجازی در تولیدات این جشنواره مورد توجه ویژه قرار گرفت و سمت و سوی بسیاری از برنامه‌ها به سمت فضای مجازی سوق یافت.

فیاضی افزود: امسال با توجه به شیوع کرونا مراسم اختتامیه جشنواره امام رضا(ع) مانند سالهای گذشته برگزار نخواهد شد و طبق برنامه‌ریزی انجام گرفته این مراسم با همه بخشهای خود در رسانه ملی پخش خواهد شد.

کارگاه گرافیک با عنوان "همدلی" و با موضوع مردم‌داری و کرامت انسانی در سیره رضوی به مدت سه روز در مشهد در حال برگزاری است و مراسم اختتامیه این کارگاه با معرفی آثار برتر عصر جمعه این هفته  با حضور معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha