معاون استاندارمازندران خواهان برخورد جدی با ساخت و ساز غیر مجاز شد

ساری-ایرنا- معاون هماهنگی امور عمرانی استاندارمازندران خواهان برخورد جدی قانونی با متخلفان ساخت و سازهای غیر مجاز در این خطه شمال کشور شد.

به گزارش عصر روز سه شنبه روابط عمومی استانداری مازندران ، مهدی رازجویان افزود : از بین رفتن زمین‌های کشاورزی و در پی آن ساختن خانه و ویلا ، منافعی برای استان نخواهد داشت.
وی اضافه کرد : شهرداری‌ها و جهاد کشاورزی با ساخت و ساز غیرمجاز به جد برخورد کنند و حق ندارند در این مورد کوتاهی کنند و این برخوردها باید به گونه ای باشد که بازدارندگی داشته باشد.
وی اظهارداشت : برای برخورد با ساخت و سازهای غیر مجاز و تغییر کاربری اراضی کشاورزی در استان مازندران نیاز به بهره گیری از تمام ظرفیت های دستگاههای اجرایی دولتی و غیر دولتی داریم.
معاون استاندار مازندران از دستگاههای قضایی استان نیز درخواست کرد تا برای جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز با متخلفان این بخش به شدت برخورد کنند.
رازجویان  حفظ امنیت غذایی  را مهمترین دغدغه سطح ملی و استانی برای جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز و تغییر کاربری اراضی کشاورزی بیان کرد.
وی تراکم فروشی در شهرها را نیز مورد انتقاد قرار داد و اظهارداشت : تراکم فروشی نمی تواند جنبه درآمد زایی پایدار برای شهرداری ها به دنبال داشته باشد و این برنامه در شهرها از سوی شهرداران ضعیف اجرایی می شود.
استان مازندران حدود ۴۷۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی دارد که با تولید سالانه ۷ میلیون تن محصولات کشاورزی حدود ۱۱ درصد تولید ناخالص ملی را در حوزه کشاورزی به خود اختصاص داده است.
از یک دهه گذشته به دلیل کاهش میزان ارزش افزوده بخش کشاورزی در استان مازندران و رونق بخش خرید و فروش زمین و مسکن ، آمار ساخت و سازهای غیر مجاز نیز در این خطه شمال کشور روند افزایشی به خود گرفت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =