گلستانی‌ها برای قطع‌نشدن برق باید ۱۰۰ مگاوات صرفه‌جویی کنند

گرگان - ایرنا - مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گلستان گفت که شهروندان این استان تابستان امسال برای جلوگیری از خاموشی ناشی از افزایش مصرف باید ۱۰۰ مگاوات صرفه‌جویی کنند.

 علی اکبر نصیری سه شنبه در نشست خبری اظهار داشت: تابستان سال قبل مشترکان گلستان ۷۰ مگاوات برق صرفه جویی داشتند که شرکت توانیر در پاسخ به همراهی مردم، هفت میلیارد ریال برای رفع مشکلات اولویت دار حوزه برق استان اختصاص داد.

وی اضافه کرد: تابستان سال قبل پیک مصرف برق در این استان به هزار و ۳۵۰ مگاوات رسید در حالی که در زمستان این رقم بین ۳۷۵ تا ۴۰۰ مگاوات است.

وی امضای تفاهم نامه مدیریت درست مصرف برق با مشترکان صنعت، کشاورزی و اداری، اجرای طرح مدیریت بار در بخش مجتمع های خانگی و تجاری، فعال کردن طرح صرفه جویی برق، ترویج فرهنگ استفاده از پنل خورشیدی با مشارکت ادارات از جمله اوقاف و امور خیریه و کمیته امداد ، فعال نگه داشتن مانور جهادی برای رفع معایب شبکه و بازرسی و تست شمارشگر و حمایت از شرکت های دانش بنیان در معرفی طرح های مدیریت درست مصرف برق را از جمله برنامه های عملیاتی شرکت توزیع برق گلستان برشمرد.

وی با اشاره به فرسودگی شبکه برق گلستان گفت: برای نوسازی شبکه کنونی توزیع برق استان نیازمند تخصیص هزار میلیارد ریال اعتبار هستیم و این در حالی است که اعتبار سال قبل استان در این بخش ۳۰۰ میلیارد ریال بود.

نصیری بیان کرد: بیشتر فرسودگی شبکه توزیع مربوط به شمال و شرق استان است.

به گفته وی برای حل مشکل ضعف ولتاژ برق گنبدکاووس، سرمایه گذار بخش خصوصی شناسایی شده و با تولید ۱۵۰ مگاوات برق، این مشکل تا حد زیادی برطرف خواهد شد.

وی اعمال تعرفه ۳ گرمسیری برای گنبدکاووس را از دلایل افزایش مصرف برق از سوی مشترکان و در نتیجه ضعف ولتاژ برق این شهرستان اعلام کرد.

به گفته وی در استان هفت هزار کیلومتر طول شبکه برق متوسط، هفت هزار کیلومتر طول شبکه قوی با ۱۵ هزار دستگاه ترانس فعال وجود دارد.

نصیری در خصوص میزان بدهی مشترکان برق در استان افزود: مشترکان گلستان هزار میلیارد ریال به شرکت برق بدهکارند که شیوع کرونا و دادن مهلت پرداخت به مشترکان، انباشت این بدهی را بیشتر کرد.

شرکت توزیع نیروی برق گلستان افزون بر ۶۱۷ هزار مشترک دارد که بیشتر آنها مشترکین خانگی هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha