۲۰ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۵۰
کد خبرنگار: 930
کد خبر: 83815722
۰ نفر

برچسب‌ها

عامل تهدید به قتل در فضای مجازی توسط پلیس سمنان دستگیر شد

سمنان- ایرنا- رییس پلیس فتا استان سمنان گفت: مجرم سایبری که با ساخت اکانت‌های مختلف در شبکه‌های اجتماعی‌ واتس‌آپ، اینستاگرام و تلگرام اقدام به ایجاد مزاحمت برای شاکی پرونده و تهدید به قتل کرده بود با هوشیاری کارشناسان پلیس فتا شناسایی و به مقام های ذی‌صلاح تحویل داده شد.

سرهنگ حسین صادقی روز سه‌شنبه درتشریح این پرونده به رسانه‌ها ابراز داشت: در پی مراجعه فردی از شهروندان به پلیس فتا مرکز استان مبنی بر مزاحمت در شبکه‌های اجتماعی‌ واتس‌آپ، اینستاگرام  و تلگرام ، در این راستا پرونده اولیه با هماهنگی مقام قضایی تشکیل و با ثبت اظهارات شاکی موضوع در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: با توجه به ارائه مستندات توسط شاکی و با بررسی‌های اولیه و اقدام های تخصصی صورت گرفته توسط تیم کارشناسان این پلیس مشخص شد متهم با استفاده از بستر شبکه اجتماعی‌های اجتماعی غیربومی با ارسال پیام مبادرت به ایجاد مزاحمت برای شاکی پرونده کرده است.

این مقام مسوول ‌انتظامی در ادامه از شناسایی متهم خبر داد و گفت: با توجه به حساسیت موضوع، پس از انجام اقدام های پلیسی توسط کارشناسان خبره پلیس فتا و با بررسی ادله ارائه شده توسط شاکی و طبق مستندات جمع‌آوری شده، متهم شناسایی و طبق دستور مقام قضایی در این پلیس حضور یافت.

صادقی بیان داشت: متهم پس از دستگیری در ابتدا منکر هرگونه بزه ارتکابی شد و با سخنان گمراه کننده قصد فریب پلیس را داشت که با هوشیاری کارشناسان پلیس فتا و روبه‌رو شدن با ادله دیجیتال انکارناپذیر جمع‌آوری گردیده لب به سخن گشود و به بزه ارتکابی معترف و هدف خود از این اقدام را درخواست ازدواج از شاکی پرونده اعلام کرد.

وی بیان داشت: با بررسی ابعاد گسترده این پرونده مشخص شد متهم با ۱۰ شماره تلفن همراه دیگر از طریق بستر شبکه‌های اجتماعی و پیامک برای نامبرده ایجاد مزاحمت کرده و با تهدید شاکی و خانواده وی به قتل، باعث بر هم زدن آرامش روانی و ایجاد مشکلات خانوادگی برای شاکی شده بود.

رییس پلیس فتا سمنان با توجه به پرونده‌هایی که با موضوع مزاحمت اینترنتی تشکیل می‌شود، اظهار داشت: استفاده روز افزون کاربران از شبکه‌های اجتماعی تلفن همراه متاسفانه همزمان شاهد افزایش تهدیدات و آسیب‌ها در این حوزه هستیم، بنابراین کاربران فضای سایبر و به خصوص خانواده‌ها باید در استفاده از این شبکه‌ها هوشیار بوده و با رعایت نکات امنیتی مانع ورود و دست‌اندازی مجرمان سایبری به حریم خصوصی خود شوند.

رئیس پلیس فتا استان سمنان به کاربران فضای مجازی هشدار داد: یکی از آثار تجاوز به حریم خصوصی کاربران بروز مشکلات خانوادگی بوده که آسیب های روحی و روانی را برای افراد در پی خواهد داشت و این امر جزو خطوط قرمز پلیس فتا می‌باشد لذا به کاربران یادآوری می‌شود همواره به حریم خصوصی دیگران احترام گذاشته و با اقدامات مجرمانه موجب مزاحمت برای کاربران در فضای مجازی نشوند.

این مقام مسوول انتظامی خاطر نشان کرد: سایت پلیس فتا به آدرس الکترونیکی www.cyberpolice.ir آماده دریافت گزارش‌های مردمی بوده و به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به سوالات شهروندان است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha