استاندار سمنان: کسری نیرو و تجهیزات پلیس برطرف شود

سمنان- ایرنا- استاندار سمنان گفت: کمبود نیرو و تجهیزات پلیس در بخش های مختلف در این استان برطرف شود.

علیرضا آشناگر روز سه شنبه در دیدار با رییس پلیس راهور ناجا در سالن غدیر استانداری سمنان افزود: سمنان استانی پهناور و با جمعیت اندک است و محورهای طولانی این استان نیازمند تمهیدات ویژه است.

وی به کمبود نیرو و تجهیزات مورد نیاز پلیس در استان سمنان اشاره و اضافه کرد: این مساله با تامین اعتبار از مرکز کشور باید چاره اندیشی شود.

استاندار سمنان این استان را میزبان محور ارتباطی اصلی شرقی- غربی کشور عنوان کرد که سالانه ۱۰ تا ۲۱ نفر از این محور تردد می کنند.

وی پشتیانی تجهیزات لجستیکی را دیگر نیاز استان سمنان برشمرد و افزود: تامین تجهیزات می تواند بخشی از کمبود نیرو را در پلیس این استان برطرف کند.

استاندار سمنان گفت: این استان می تواند پایگاه اجرای برخی طرح‌های پلیس راهور کشور باشد و این آمادگی در استان سمنان وجود دارد.

آشناگر بر تداوم آموزش از سوی پلیس تاکید و اضافه کرد: زمانی آموزش های پلیس به درون خانه ها و خانواده ها نفوذ داشت و امروز با وجود برنامه های تلفن همراه این زمینه برای تداوم آموزش ها وجود دارد.

استاندار سمنان با اشاره به وجود دو فرودگاه در این استان، بیان کرد: وجود این ظرفیت باعث اجرای سامانه نظارت پهپادی جاده های کشور به صورت آزمایشی در سمنان شده است.

وی بر استفاده بیشتر از شرکت های بیمه گر برای رفع نقایص جاده ای در کشور تاکید و خاطرنشان کرد: با شیوع کرونا و کاهش تصادفات شرکت های بیمه گر افزایش سود داشتند و در کشور باید تمهیداتی اندیشیده شود تا از توان مالی این شرکتها برای رفع مشکلات جاده ها استفاده شود.

استاندار سمنان با اشاره به تلاش برای امدادرسانی هرچه بهتر به مصدومان تصادفات در این استان، گفت: مراکز تروما برای کمک پزشکی به مصدومان تصادفات در سمنان، آهوان و شاهرود به خوبی فعال است.

سامانه کشوری نظارت پهپادی جاده ها به صورت آزمایشی امروز در سمنان با حضور سردار سیدکمال هادیانفر رییس پلیس راهور ناجا آغاز به کار کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha