کشف دستگاه‌های استخراج ارز دیجیتال قاچاق در بوئین زهرا

قزوین - ایرنا - ۶۶ دستگاه استخراج ارز دیجتال قاچاق (ماینر) در بوئین زهرا کشف و قاچاقچی آن از سوی تعزیرات حکومتی به پرداخت جریمه در حق دولت محکوم شد.

 مدیرکل تعزیرات حکومتی استان قزوین روز سه شنبه با اعلام این خبر گفت: با ارسال گزارشی از پلیس آگاهی بوئین زهرا در مورد کشف و ضبط ۶۶ دستگاه انواع ماینر، پرونده‌ای در این خصوص به شعبه ویژه قاچاق کالا و ارز شهرستان بوئین زهرا ارجاع شد.

هوشنگ محمدی اضافه کرد: شعبه رسیدگی کننده به این پرونده قاچاق پس از احراز تخلف و بررسی های لازم، متهم را به ضبط کالای مکشوفه و پرداخت یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال جریمه نقدی در حق صندوق دولت محکوم کرد.

این مسوول یادآور شد: پرونده های مرتبط با دستگاه های استخراج ارز دیجیتال جزو بیشترین پرونده های قاچاق هستند که در شعب تعزیرات حکومتی مورد رسیدگی قرار می گیرند.

پول مجازی یا بیت کوین پیش از این با استفاده از رایانه‌های خانگی تولید می‌شد اما در سال‌های اخیر دستگاه‌های مخصوص تولید این پول مجازی (ماینر) ساخته شده که واردات و استفاده از آنها در ایران غیرمجاز است.

برای استخراج بیت کوین دستگاه‌های استخراج شبانه روزی باید روشن باشند بنابراین مقدار برق مصرفی و میزان تحمیل آن به شبکه بیش از حد بوده و فشار زیادی را به شبکه توزیع برق وارد می‌کند.

استخراج ارزهای دیجیتال به خصوص نوع بیت‌کوین نیاز به مصرف بالای برق دارد به گونه‌ای که برای استخراج هر واحد بیت‌کوین نیاز به تولید ۷۲ مگاوات ساعت برق است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =